Суспільство
31 липня 2020
Карантин в Україні: підписано закон про держпідтримку дитячих центрів “Артек” і “Молода гвардія”
Документ передбачає, що держава викуповує 90% путівок “Артека” та “Молодої гвардії”
news-image

Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо державної підтримки дитячих центрів “Артек” і “Молода гвардія” на період карантину.

Про це повідомляє «Є!» із посиланням на ОП.

Документ передбачає, що держава викуповує 90% путівок “Артека” та “Молодої гвардії”, решту реалізують дитячі центри без залучення третіх осіб. Крім того, держава здійснює покриття витрат цих дитячих таборів на утримання об’єктів, оплату праці персоналу, податків та інших обов’язкових платежів, комунальних послуг, послуг зв’язку, дератизації, дезінфекції, вивезення твердих побутових відходів, придбання паливно-мастильних матеріалів під час карантину.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, у зв’язку зі скасуванням у дитячих центрах “Артек” і “Молода гвардія” з 13 березня по теперішній час трьох тематичних змін, протягом яких було заплановано оздоровлення 5098 дітей, держава, відповідно до чинних договорів про закупівлю послуг оздоровлення та відпочинку в цих закладах, не здійснила закупівлю необхідної кількості путівок на загальну суму 57 866 791 грн.

Як зазначається, закон дасть можливість зберегти та не допустити банкрутства дитячих центрів, а також захистити трудові права понад 1080 працівників цих закладів.

Читайте також: Австрія скасувала заборону на польоти в Україну