новини

Олеся Яхно: «Україну можуть позбавити безвізу»

Поступовий розворот України в зворотному напрямку від цивілізованих правил не зможе залишатися непоміченим.

Україну можуть позбавити безвізу, про це пише Олеся Яхно кандидат політичних наук.

Думаю, багато хто звернув увагу на слова глави представництва ЄС в Україні Матті Маасікаса з приводу значущості в двосторонньому співробітництві (в тому числі для безвізового режиму) збереження незалежності антикорупційних органів. До цього була заява послів G7. Дослівно в Twitter-акаунті Маасікас написав: «Боротьба з корупцією за допомогою сильних і незалежних інституцій є центральною частиною співробітництва між ЄС та Україною в сферах від безвізового режиму до макрофінансової допомоги. Ці принципи (висловлені G7 - ІФ-У) також необхідно застосувати, коли український парламент призначає представників для вибору нового керівника САП »", - пише політолог.

Фактично глава представництва ЄС в Україні нагадує про умови безвізу і неприпустимість спроб демонтажу антикорупційної інфраструктури.

І не дарма. В тому сенсі, що є питання до того, як йде призначення членів конкурсної комісії, яка обиратиме нового Антикорупційного прокурора. Але, допускаю, що не тільки це питання викликає побоювання, і може послужити приводом для постановки питання про умови, які зробили можливими отримання безвіза. Є й ряд інших факторів, які точно не працюють в напрямку збереження та посилення співпраці з ЄС. А саме: Рішення КС про незаконність призначення директора НАБУ Артема Ситника. Практика, що стала вже масовою, підпалів будинків та автомобілів - колишнім політикам / чиновникам і антикорупційним розслідувачам / активістам. Тиск на «Прямий канал», майно якого, судячи з усього, намагаються заарештувати під приводом псевдорбвіненій, і потім продати. ДБР, як ми знаємо, звернулося в Печерський суд за дозволом провеленія обшуків на телеканалі", - додала пані Олеся.

Політичний експерт допускає, що ДБР (в згоді з ОП) намагається паралізувати роботу опозиційного каналу, і далі через АРМА продати майно і поміняти менеджмент на лояльний до влади.

Такий поступовий розворот України в зворотному напрямку від цивілізованих правил не зможе залишатися непоміченим. Здавалося, такі практики, як переслідування опозиційних ЗМІ і підпали майна - давно в минулому. Але немає, як бачимо, через тривалу перерву - вони повертаються. Якщо комусь у владі здається, що це може залишитися поза увагою, то це не так - чому підтвердження заяви послів G7 і глави представництва ЄС в Україні. ЄС не надав би Україні безвізовий режим, якби бачив авторитарні тенденції. І якщо тенденція на згортання базових демократичних цінностей триватиме, це неминуче призведе до питання про призупинення безвізового режиму, як і припинення зовнішньої допомоги", - стверджує експерт.
Чинній владі треба займатися не гонитвою за опонентами. І не відкотом до окремих старих практик, позбавляючи сенсу тим самим значущі результати свого попередника. А позначити 2-3 реалістичні завдання в продовження розвитку України, і на цьому концентрувати зусилля свої зусилля", - резюмувала політолог.

4 вересня 2020, 13:20

 

Loading...

До теми

Авторизація