
«Суддя» засудив Іслямова до 19 років позбавлення волі з позбавленням права упродовж двох років займатися діяльністю, пов'язаною з виступами у ЗМІ, а також до обмеження свободи на один рік, повідомляє «Крим.Реалії».
Адвокат Іслямова Микола Полозов заявив, що захист не визнає вирок і буде його оскаржувати, у разі потреби готовий дійти до Європейського суду з прав людини. За його словами, кримчанин не визнає юрисдикції «Верховного суду», оскільки вважає Крим тимчасово окупованою територією України.
“ | «Свою опосередковану участь у судовому процесі Іслямов розцінює як необхідний підготовчий етап, спрямований на збір необхідної інформації щодо осіб, які порушують права людини в окупованому Криму, та підготовки відповідних кейсів до міжнародних інстанцій, зокрема до ЄСПЛ та Міжнародного кримінального суду», ㅡ написав Полозов. |
Іслямова звинуватили у створенні незаконного збройного формування, підготовці диверсій, а також в публічних закликах до екстремізму. За версією російських слідчих, Ленур Іслямов нібито створив та очолив у селищі Чонгар Херсонської області збройний загін «Кримськотатарський добровольчий батальйон імені Номана Челебіджихана». Оскільки загін, за словами слідчих, не входить у структуру Міноборони та Міністерства внутрішніх справ, його вважають незаконним.
Також Іслямова звинувачують у підриві ліній електропередач у Селищі Чаплинка Херсонської області у 2015 році, а також у закликах до сепаратизму.
Адвокати гендиректора ATR повідомляли, що Іслямов заперечує свою провину, а у судових розглядах участі не брав. Його захист звинувачення заперечував.
Ленур Іслямов гендиректор кримськотатарського телеканалу ATR. З квітня по травень 2014 року обіймав посаду «заступника голови Ради міністрів Республіки Крим» після анексії півострова. Він також був одним з активних учасників громадянської блокади півострова у 2015 році. Суть акції полягає в блокуванні постачання товарів в анексовані Росією Крим і Севастополь. Активісти блокували рух на адміністративному кордоні Херсонської області та Криму, однак із 17 січня 2016 року з початком дії постанови Уряду України про обмеження поставок товарів до окупованого Криму та з нього акція була переведена у формат спостереження.
Радимо почитати ексклюзивне інтерв’ю з експертом з політики та місцевого розвитку Олександром Солонтаєм.



