Суспільство
18 грудня 2020
Віталій Портников: «Кернес помер. Мафія є безсмертною»
Як пише журналіст, людину на смертному одрі перетворили на заручника кланових інтересів. Використовували, щоб зберегти клановий контроль над харківськими ресурсами.
news-image

Журналіст та політтехнолог Віталій Портников на своїй сторінці у Фейсбук написав про смерть Геннадія Кернеса та висловив власну думку щодо політичної ситуації навколо виборів у Харкові.

Справа не в Кернесі. Справа в мафіозній системі управління нашою країною. Людину на смертному одрі перетворили на заручника кланових інтересів. Використовували, щоб зберегти клановий контроль над харківськими ресурсами.

За словами журналіста, всі прекрасно розуміли, що Кернес до Харкова вже не повернеться - а якщо і повернеться, так точно не до мерії.

Ми навіть не знаємо, чи був він у свідомості на момент виборів або просто залишався на системах життєзабезпечення, які відключили після того, як відбулися всі необхідні процедури, що забезпечили кланам контроль над Харковом. Це, звичайно, страшна смерть, яку навіть ворогу не побажаєш. В останні дні свого життя бути безпорадним інструментом в руках хижих жадібних людей, які цікавляться тільки грішми і які утримують тебе на цьому світі тільки заради того, щоб продовжувати наживатися, коли тебе вже тут не буде", - додав Портников.
Кернес був одним з небагатьох людей в моєму житті, що принижувалися до огидних публічних нападок на мене, але зараз я відчуваю тільки жалість. Це ж треба було так прожити своє життя, щоб так померти! Ну а харків'яни? Люди, які, напевно, думають, що вони сучасні жителі сучасного мегаполісу!", - розповів політтехнолог.

Портников пише, що люди у Харкові без вагань "проголосували за привид, як у якомусь забитому африканському бантустані". 

Люди, які своїм голосуванням ще раз нагадали, що поки хижі клани можуть маніпулювати українцями, нічого в нашій країні не буде змінюватися на краще. Кернес помер. Мафія є безсмертною", - підсумував політичний експерт.

Нагадаємо, помер мер Харкова Геннадій Кернес. Про це повідомив його друг Павло Фукс. За його словами, причиною смерті стали наслідки коронавірусу.

Також стало відомо, що процедура обрання мера Харкова, після смерті міського голови Геннадія Кернеса, може затягнутися на роки. Таку думку голова правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська оприлюднила у Фейсбуці.

Як висловився Андрій Тетерук, "сьогодні Україна не правова держава, а «понятійна». Український військовий переконаний, що правосуддя в Україні померло.