Події
20 квітня 2015
У Щасті затримали псевдоайдарівця з Чечні, який скоїв розбійний напад на православний храм у Трьохізбенці
У грудні минулого року під виглядом перевірки настоятеля храму на причетність до коригування вогню на користь бойовиків, злочинці забрали 50 тисяч гривень церковних грошей, відеокамеру та мобільні телефони.
news-image

В грудні минулого року група озброєних злочинців у камуфляжі, що назвала себе контррозвідкою батальйону «Айдар», скоїла розбійний напад на православний храм у Трьохізбенці Новоайдарського району, пише Є | Єдність.інфо із посиланням на офіційний сайт керівника Луганської військово-цивільної адміністрації Геннадія Москаля.

Під виглядом перевірки настоятеля храму на причетність до коригування вогню на користь бойовиків, злочинці забрали 50 тисяч гривень церковних грошей, відеокамеру та мобільні телефони.

Як з’ясувалося згодом, керував злочинцями громадянин Росії, зареєстрований у Чеченській республіці, Руслан Арсаєв. Він не значиться в «Айдарі» офіційно (та й ніякої контррозвідки в цьому підрозділі немає), однак носив його нашивки, створив разом зі спільниками організоване злочинне угруповання, так звану «групу чорних» і скоював злочини не тільки на Луганщині, але і в інших областях України,- повідомляє Геннадій Москаль.

Крім того, за словами Москаля, Арсаєв брав безпосередню участь у псевдополітичних акціях у Києві, наприклад, пікетував Міноборони та Генпрокуратуру в кінці січня цього року. У Хмельницькій області «групу чорних» після одного зі злочинів затримали, однак суд відпустив злочинців на волю під заставу в 70 тисяч гривень.

Днями одну з частин «групи чорних» (4 громадян України, уродженців різних областей, а також Арсаєва) затримали на в’їзді в Щастя. Злочинці їхали на камуфльованому мікроавтобусі з надписом «в/ч 0624» (колишнє позначення батальйону «Айдар») замість номерних знаків.

У них вилучили три незареєстрованих автомати Калашникова, купу патронів, кілька гранат та мисливську помпову рушницю, викрадену під час розбою в лютому цього року в Новоайдарському районі. Таким чином протягом кількох місяців псевдовійськові безперешкодно пересувалися з купою зброї по всій Україні на мікроавтобусі з номерами неіснуючої військової частини, скоювали розбої, брали участь у замовних політичних акціях, а після затримання в Хмельницькому навіть були відпущені на свободу. Одну з частин «групи чорних» разом із ватажком затримали тільки в Щасті, оскільки правоохоронці, маючи оперативну інформацію, вже чекали злочинців на блокпосту. Зараз із затриманими працюють силовики, - йдеться у повідомленні очільника Луганщини.
Читайте також: Москаль заборонив у прикордонних районах та обласних містах Луганщини продавати військовим алкоголь