новини

Телеграма про капітуляцію Німеччини виставлена на аукціон

У ній повідомляється про припинення бойових дій 9 травня 1945 року

У Нью-Йорку на аукціон виставлена ​​телеграма наступника Адольфа Гітлера - Карл Деніц (Karl Dönitz), яка була відправлена головнокомандувачу Люфтваффе фельдмаршалу Роберту фон Грайма, повідомляє Є з посиланням на The Guardian.

У ній Карл Деніц, глава Третього рейху, повідомив, що був підписаний акт про беззастережну капітуляцію Німеччини, і всі бойові дії припиняться 9 травня 1945 року.

Це було необхідно зробити для того, щоб запобігти знищенню деяких ділянок фронту, яке повинно було відбутися найближчим часом, а також щоб врятувати якомога більше громадян Німеччини, - повідомляється в телеграмі.

За словами історика Тома Лемба (Tom Lamb), раніше такі документи спалювали або самі німці, або війська союзників, які воювали проти них.

Тому те, що документ вдалося зберегти, дивно, - зазначив Том Лемб.

Роберт фон Грайм отримав телеграму о 22:40 за місцевим часом 8 травня і втік з Німеччини до Праги, де його заарештували американці. Телеграму, надіслану Деніцем, знайшли в валізі фон Грайма. Після цього вона потрапила в руки американського офіцера, який проводив допит фон Грайма. Згодом її власником став один приватний колекціонер, який виставив телеграму на аукціон.

Як зазначає видання, стартова ціна лота - 30 тисяч доларів.

Читайте також: Українські активісти зняли зворушливе соціальне відео, присвячене Дню Перемоги (ВІДЕО)

28 квітня 2015, 19:12

 

Loading...

До теми

Авторизація