Україна
16 травня 2015
В Одесі "Народна рада Бессарабії" представила проект про національно-культурну автономію, - ЗМІ
Як повідомляється, у заході взяли участь представники національних громад краю, а також міжнародні гості.
news-image

В Одесі 16 травня відбулася друга конференція "Народної ради Бессарабії", на якій був представлений законопроект про національно-культурну автономію Бессарабського краю, повідомляє "РБК-Україна".

Як повідомляється, у заході взяли участь представники національних громад краю, а також міжнародні гості. Серед іноземних гостей заходу: голова чорногорського руху "За мир" Гойко Раїчевич, спеціальний представник партії "Зміна" з Польщі національних меншин Божена Гаворська-Олександрович і журналіст Ян Ришецький з Чехії.

У ході конференції лідер "Народної ради Бессарабії" Віра Шевченко представила законопроект про національно-культурну автономію краю.

"У законопроекті здійснена юридична фіксація Бессарабії як єдиного унікального поліетнічного і багатокультурного регіону. Всі повноваження управління національно-культурною автономією Бессарабії передані органам місцевого самоврядування", - зазначила Шевченко.

За її словами, законопроект повністю відповідає Конституції України та буде переданий у Верховну Раду і Адміністрацію президента України.

Законопроект про національно-культурну автономію Бессарабії підтримали експерти з Тирасполя і Кишинева, які вийшли на прямий зв'язок з учасниками конференції в Одесі.

Як повідомляється, учасників конференції з Москви привітав один із засновників "Народної ради", журналіст Алік Вєтров.

Нагадаємо, сьогодні в ЗМІ з'явилася інформація, що вранці 16 травня зник один з організаторів конференції "Народної ради" Дмитро Шишман.