Суспільство
8 червня 2015
Москаль надіслав Шокіну та Авакову перелік тяжких злочинів, скоєних "добровольцями" "Айдару" в зоні АТО під час керування батальйоном Мельничуком
За словами Геннадія Москаля, частина з цих «добровольців» не була офіційно оформлена в батальйоні, при тому, що їм надали зброю.
news-image

На офіційному сайті керівника Луганщини Геннадія Москаля повідомляється, що він направив Генпрокурору Віктору Шокіну та міністру МВС Арсену Авакову перелік злочинів, скоєних так званими добровольцями «Айдару» в зоні проведення антитерористичної операції, повідомляє «Є».

Як зазначає Москаль, частина з цих «добровольців» не була офіційно оформлена в батальйоні, при тому, що в період керівництва батальйоном С.Мельничуком їм надали зброю.

З трибуни Верховної Ради було заявлено, що Генпрокуратура розслідує злочини Мельничука тільки в Києві, Київській та Житомирській області. У той же час є купа фактів викрадень, здирництва, катувань, грабежів, незаконного застосування зброї і т.д. у зоні проведення АТО, - заявив Геннадій Москаль.

За словами Геннадія Москаля, як правило, ці злочини скоєні так званими добровольцями, котрі отримали від Мельничука незареєстровану зброю, носили нашивки «Айдару», але по документах у батальйоні не значилися.

Я ще раз наголошую, що частина «Айдару» дійсно зі зброєю в руках захищає територіальну цілісність України на передовій, тоді як інша частина вирішила банально заробити на війні. У переліку тільки 25 відсотків злочинів, серед яких найважчі та найрезонансніші – викрадення держслужбовців із вимогою викупу, опір працівникам правоохоронних органів пограбування підприємців тощо. До мене щодня звертаються потерпілі та їхні рідні з питанням, чи будуть колись винні покарані. І що мені їм казати – що Мельничука судитимуть тільки за Київ, Київську та Житомирську область? Усі названі злочини мають бути розслідувані правоохоронними органами, а винуватці притягнуті до найсуворішої відповідальності, згідно з українським законодавством, - наголосив Москаль.
Читайте також: У Сєвєродонецьку на мітинг із вимогами відставки Москаля прийшло аж троє чоловік