Київ
10 липня 2015
Під час відкриття виставки, присвяченої Андрею Шептицькому, між Києвом і Львовом відбудеться телемост
У Музеї історії міста Києва відкриється виставка, присвячена 150-річчю Андрея Шептицького
news-image

15 липня о 16:00 в Музеї історії міста Києва (вул. Б. Хмельницького, 7) відбудеться урочисте відкриття виставки «Андрей Шептицький (1865-1944). До 150-ліття з дня народження». Про це повідомляє «Єдність» із посиланням на прес-службу КМДА.

В основу експозиції виставки увійшли скарби з Музею сакрального мистецтва ім. Антонія Петрушевича Львівської Архієпархії УГКЦ.

Серед численних  експонатів виставки – речі з родинного дому Шептицьких у с. Прилбичі, що на сьогодні складають збірку «Студіон». Також представлені матеріали з приватної колекції родини Лінинських, подаровані «Студіону» для майбутнього Музею митрополита Андрея.

До експонатів увійдуть мистецькі твори О. Новаківського, М. Бойчука, В. Дядинюка, М. Водзіцької та М. Бутовича, а також сучасних митців, зокрема, Є. Безніска та інших. Перлиною експозиції є унікальна робота Олекси Новаківського – портрет Шептицького під назвою «Український Мойсей».

У рамках виставки планується проведення телемосту «Київ-Львів», участь у якому візьмуть очільники міст, історики, мистецтвознавці, представники УГКЦ та громадські діячі.

Основна мета виставки – вшанувати одного з визначних громадських і релігійних діячів України, представника духовної еліти – митрополита Андрея, який своїм життям і діяльністю глибоко вкоренився в культурний простір української землі, зробив неоціненний вклад у боротьбу за зростання національної свідомості та державницького мислення, у розвиток меценатства, підприємництва в Україні, - йдеться в повідомленні прес-служби.

Виставка «Андрей Шептицький (1865-1944). До 150-ліття з дня народження» працюватиме до 20 серпня.

Читайте також: Легенда про Кия, Щека та Хорива не підтверджується археологічними дослідженнями – археолог Михайло Сагайдак