Суспільство
21 серпня 2015
Медведєву пропонують заборонити Windows 10 заради держбезпеки
Віце-спікер Держдуми Микола Левичев звернувся до прем'єр-міністра РФ Дмитра Медведєва з пропозицією заборонити російським чиновникам використовувати Windows 10.
news-image

Про це повідомляє «Єдність» з посиланням на російське РБК.

Депутат зауважив, що в заяві про конфіденційність операційної системи містяться положення про те, що корпорація Microsoft буде реєструвати особисті та контактні дані користувачів, збирати паролі та інші дані, що відносяться до безпеки і використовуються для автентифікації та доступу до облікових записів.

Крім того, вважає Левичев, корпорацією будуть зібрані номери і захисні коди кредитних карт, IP-адреси, контактні дані інших осіб, інформація про місцезнаходження пристроїв, а також багато іншої особистої інформації.

Корпорація Microsoft прямо вказує, що вищезгадані особисті дані та інформація можуть зберігатися і оброблятися в США або будь-якій іншій країні, причому тривалість періоду зберігання може бути необмеженою, пише депутат.

На його думку, корпорація прямо заявляє про те, що особисті дані та інформація для користувачів Windows 10 можуть бути доступні як самій корпорації, так і різним закордонним державним структурам, що робить можливим витік конфіденційних даних та службової інформації працівників органів державної влади.

У зв'язку з цим віце-спікер попросив прем'єра розглянути можливість "повної заборони на використання операційної системи Windows 10 в органах державної влади, державних компаніях, державних наукових і дослідницьких структурах".

У свою чергу в компанії Microsoft агентству заявили, що користувач може регулювати свою конфіденційність самостійно, і що нікому доступ до цим даним компанія не надає.

Читайте також: Мережу "порвали" фотожаби на Волочкову з Путіним і Медведєвим (ФОТО)