Політика
24 жовтня 2015
"Думчев і Береза порушують закон в день тиші", - експерт
Спостерігачі КВУ фіксують масові факти порушень чинного законодавства в "день тиші".
news-image
КВУ заявили, що Думчев і Береза не припиняють агітацію в день тиші, передає «Єдність».
 
"У низці регіонів України розміщено матеріали (білборди, сітілайти), що містять ознаки агітації. Такі матеріали виконано у стилістиці, що використовується місцевими організаціями партій та кандидатів, або ж із поширенням їх виборчих гасел", - зазначається у повідомленні КВУ на Facebook.
 
Зокрема експерти зазначають, що у місті Києві матеріали із ознаками агітації розміщено від імені кандидатів на посаду міського голови Б. Берези та С. Думчева, а також партії «Відродження».
 
«КВУ закликає партії та кандидатів припинити порушувати заборону щодо розміщення агітації "в день тиші" та невідкладно зняти агітаційні матеріали», - йдеться в повідомленні.
 
КВУ нагадує, що Закон «Про місцеві вибори» вирізняє таку форму агітації, як політична реклама. До політичної реклами належить в тому числі використання символіки та передвиборних слоганів кандидатів та місцевих організацій партій.
 
Відповідно до ч. 2 ст. 54 Закону «Про місцеві вибори» передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п'ятниці перед днем голосування. Ведення передвиборної агітації до початку і після закінчення встановлених законом строків забороняється.