Київ
5 листопада 2015
Києву спишуть 25% зовнішнього боргу - Андрій Странніков
Крім того, місцевий борг буде переконвертовано у державний.
news-image

Головне для киян – знати, що київський бюджет не стане банкрутом, він буде і надалі працювати для киян, а дуже вдала співпраця з Урядом показала, що насправді, такі складні питання, як борги, які, до речі, накопичували не ми, можуть бути вирішені. Про це повідомив журналістам голова постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Київради  Андрій Странніков, коментуючи сьогоднішнє рішення депутатів Київради, передає кореспондент  «Єдність».

Нагадаємо, сьогодні на пленарному засіданні Київська міська рада внесла зміни в своє рішення від 8.10.2015 «Про деякі питання обслуговування та погашення у 2015 році боргових зобов'язань міста Києва».

На думку Андрія Страннікова, ухвалення цього рішення депутатами – це «величезний крок вперед».

По- перше, хочу зазначити, що рішення, від 8 жовтня, яким ми ухвалили тимчасовий мораторій на виплату зовнішніх боргів, було абсолютно правильним. Це рішення дало позитивний ефект та вплинуло на результати переговорів із кредиторами. Воно продовжує діяти, ми сьогодні лише затвердили попередні умови для подальшої роботи. Зокрема, це 25% списання зовнішнього боргу столиці, по-друге– це переконвертація місцевого муніципального боргу в борг держави, тобто фактично держава бере на себе боргові зобов’язання міста. І третє – зниження відсоткової ставки на один відсоток, що дозволить за наступні чотири роки зекономити 202 мільйони доларів, - повідомив Андрій Странніков.
Читайте також: У Кличка зменшили боргове навантаження столиці на 5 млрд грн