Події
23 листопада 2015
Світло Криму все ж таки увімкнуть - Джемілєв
Натомість активісти вимагають негайного звільнення десяти політичних в’язнів у Криму.
news-image

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив ВВС Україна, що активісти незабаром пустять ремонтників до повалених опор електропередач і півострів Крим отримає електроенергію, передає «Є!».

Зараз вже учасники акції погодились пустити ремонтників на лінії. Думаю, що світло Криму все ж таки буде увімкнене, - заявив пан Джемілєв.

На уточнювальне питання, чи пустять ремонтників на всі чотири повалені лінії, пан Джемілєв відповів:

Ремонтники самі подивляться.

За словами члена Ради і лідера кримськотатарського народу, натомість активісти вимагають негайного звільнення десяти політичних в’язнів у Криму, а також згодом виконати ще низку вимог.

Ми висунули свої умови – звільнення політичних в’язнів у Криму, їх там більше десяти людей. Створення комісії з розслідування викрадення та вбивств людей. Допуск міжнародної моніторингової групи для розслідування ситуації з правами людини на території Криму та відновлення демократичних свобод, - заявив пан Джемілєв ВВС Україна.

Окрім того, за словами політика, новий контракт на постачання електрики до Криму на 2016 рік мають укласти не з "конфіскованим окупантами Крименерго", а напряму з міністерством енергетики Росії.

Нагадаємо, у ніч з 21 на 22 листопада внаслідок підриву вийшла з ладу остання з чотирьох лінії електропередач до Криму, після чого півострів залишився без електрики. Активісти, серед яких переважають кримські татари, не допускали ремонтників до опор, вимагаючи виконати низку своїх вимог щодо захисту прав кримських татар у Криму.

Читайте також: Росія підігнала танки та "Гради" до лінії розмежування між Кримом та Херсонщиною