Події
8 грудня 2015
Москаль заявив, що під час Януковича влада Криму фінансувала крило ІДІЛу
В Україні при всіх колишніх владах в Криму було політичне крило "Ісламської держави" - "Хізб ут-Тахрір", яке за часів Партії Регіонів публікувало газети і мало свої передачі на радіо.
news-image

Як повідомляє «Є!», про це в інтерв'ю "Главкому" сказав голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

У нас немає рентгена, щоб перевірити, це бойовик, або це не бойовик. Але у нас ІДІЛ був при всіх владах в Криму. "Хізб ут-Тахрір" візьміть. Ця організація - політичне крило ІДІЛ сьогодні. Я про це говорив, коли вона була організована в Україні, коли в багатьох країнах вона була заборонена. У нас ця організація, активно існувала, виступала за створення єдиної Ісламської держави. За часів Партії регіонів уряд Криму видавав газету, в ефірі телерадіокомпанії "Крим" також передача була їх, "Хізб ут-Тахрір", так і називалася, їм легалізували всі районні центри. Тоді держава палець об палець не вдарила", - зазначив Москаль.

Крім того, губернатор прокоментував заяву колишнього керівника словацької розвідки Ігоря Цибулі про те, що терористи ІДІЛ можуть використовувати територію Словаччини для розміщення своїх логістичних баз, зазначивши, що небезпеки розміщення терористів ІДІЛ в прикордонній області немає. Москаль вважає, що Закарпаття ІДІЛ може лише використовувати для транзиту своїх бойовиків до Європи.

Читайте також: Український гурт представив пісню про волонтерів і бійців АТО (ВІДЕО)