Світ
17 грудня 2015
Стало відомо, у яких країнах найбільш і найменш калорійні різдвяні столи
Найбільше калорій споживають американці і британці, українці «пасуть» задніх.
news-image

Др. Вейн Озборн з порталу treated.com порівняла типові святкові застілля у 28 країнах світу з огляду на калорійність їжі, передає «Є!» із посиланням на Радіо Польща.

Хто з’їдає найбільше, а хто найменше? Скільки країн, стільки ж святкових традицій. В залежності від місця різним є святкове меню, яке значно калорійніше, ніж зазвичай.

Згідно із дослідженням, усіх випереджають американці. Під час святкової вечері вони споживають найбільше калорій – 3291 ккал. Відразу за американцями йдуть британці, які з’їдають трохи менше – 3289 ккал.

Найменше у рейтингу 28 країн із найбільшим спожиттям калорій під час різдвяного застілля їдять японці – 1400 ккал, що, попри загальне переконання, зовсім не означає, що вони споживають здорову їжу. У Японії традиційне застілля включає спеціальний святковий комплект смажених курчат з мережі ресторанів швидкого харчування KFC.

Натомість, в Австралії на порядку денному: креветки, омари, стейки і барбекю – це 2560 ккал.

Найважливіша різдвяна вечеря відбувається або на Святий Вечір, як в Україні, Польщі, Литві, Франції, Іспанії, Швеції, або у перший день свят, як наприклад у Великобританії.

Франція у списку країн із найбільш калорійним застіллям посідає третю сходинку – 3217 ккал. Після неї йдуть Португалія (3209 ккал) і Німеччина (3168 ккал).

Литва, як одна із тих країн, де на столі з’являється традиційних 12 різдвяних страв, споживає найменше калорій в усій Європі – лиш 1885 ккал. Чехія йде відразу за Литвою – 1940 ккал. Це дві єдині європейські країни, де з’їдають менше, ніж 2 тисячі ккал.

Третьою є Мальта із 2030 спожитими ккал.

Традиційні 12 страв під час Святої вечері з’являються на столах в Україні, Польщі та Литві. Найменша калорійність страв серед цієї трійки в Литві пояснюється тим, що під час застілля там відносно рідко подають солодкі страви, що означає нижчу калорійність.

Україна у списку 28 країн із найвищою калорійністю святкових страв, всупереч загальному переконанню, займає аж 22-у сходинку.