Політика
19 лютого 2016
Невдала відставка Яценюка, розпад коаліції, арешт підозрюваного у вбивстві поліцейського та інше у дайджесті новин за тиждень
Найголовніші події країни - коротким рядком.
news-image

Відставка Яценюка

16 лютого відбувся звіт прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка в Парламенті. Глава уряду виступив з промовою про виконану роботу, після чого почалося голосування з приводу відставки Кабінету міністрів. Проте, для розпуску Кабміну у Верховній Раді не вистачило 32 голоси й це голосування провалилося. Відставка уряду Яценюка, що не відбулася, була неоднозначно сприйнята як в українському суспільстві, так і в самому парламенті, що призвело до розпаду парламентської коаліції.

Вихід «Батьківщини» і «Самопомочі» з коаліції

17 лютого, після провалу голосування за відставку Арсенія Яценюка, лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що її політсила виходить з парламентської коаліції.

«Фракція" Батьківщина "в середу на своєму ранковому засіданні прийняла єдино можливий крок вирішення - це крок - вихід з коаліції», - зазначила політик.

Наступного дня її приклад наслідувала і фракція «Самопоміч». Без цих фракцій у парламентської коаліції не вистачить голосів для роботи. Згідно з українським законодавством, якщо протягом одного календарного місяця у Верховній Раді не буде створена нова коаліція депутатських фракцій, президент отримує право призначити позачергові парламентські вибори.

Відставка Шокіна

16 лютого Президент України Петро Порошенко виступив з відео заявою, в якій закликав генерального прокурора Віктора Шокіна піти у відставку.

«З одного боку Віктор Шокін впровадив ті реформи, яким в ГПУ чинили опір десятиліттями. Однак, з іншого, ГПУ, на жаль, не змогла заручитися довірою суспільства. І саме тому на порядку денному стоїть питання про відставку генпрокурора », - заявив президент.

Наступного дня в ГПУ повідомили, що Віктор Шокін не подавав заяву про звільнення і перебуває у відпустці. Втім 19 лютого прес-секретар президента України Святослав Цеголко все-таки підтвердив звільнення генпрокурора.

«Генеральний прокурор Віктор Шокін написав заяву про звільнення. Воно сьогодні надійшло до Адміністрації президента », - написав він на своїй сторінці Facebook

Суд над поліцейським

Масштабна поліцейська гонитва в Києві, яка привела до смерті 17-річного пасажира BMW, отримала широкий громадський резонанс. 18 лютого ГПУ офіційно висунула поліцейському Сергію Олійнику, який під час погоні застосував зброю, підозри в умисному вбивстві. У свою чергу міністр МВС України Арсен Аваков заявив, що подібні звинувачення є розправою над силовиком. Українська громадськість розділилася на думці щодо даного інциденту. Втім, більшість українців, все ж встала на сторону поліцейського. 21 лютого в Києві відбудеться мітинг проти рішення суду про взяття під варту патрульного поліцейського Сергія Олійника під назвою «Захисти свою поліцію».

Обстріли «Мар'їнки»

18 лютого відбулося найбільше військове зіткнення на Донбасі за останні три тижні. Всупереч «Мінським угодам» проросійські бойовики напали на підконтрольний українським військовим контрольний пункт «Мар'їнка». В результаті зіткнення зав'язався інтенсивний кількагодинний бій. Атаку терористів вдалося відбити, після чого вони відступили. Втрати з обох сторін в даний момент уточнюються.

Кредити Януковича

Міністерство фінансів РФ подало позов до України в Високий суд Лондона. Про це 17 лютого повідомило ВВС з посиланням на заяву міністра фінансів Росії Антона Силуанова. Російський чиновник заявив що:

«Київ повинен був погасити $ 3 мільярдний борг 21 грудня 2015 року, а 31 грудня закінчився пільговий період для врегулювання спору».

У свою чергу українська сторона вважає подібні претензії неправомірними й готова до судів. Зокрема міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив в четвер, що взяті урядом Віктора Януковича гроші були хабаром за формою і за змістом.

Автор: Євген Ігнатенко