Київ
22 лютого 2016
Будівельники Києва звернулися до КМДА за допомогою у боротьбі з «тітушками»
За словами забудовників, так звані "активісти", що блокують будівельні майданчики, за один "вихід" отримують 500 гривень.
news-image

Будівельна галузь потерпає від псевдоактивістів, які блокують роботу і чинять тиск на будівельників. Молодики приходять на законні будівельні майданчики, псують техніку, звинувачують робітників у порушення та незаконності проведення робіт. Саме тому будівельники звернулися за допомогою. Свої вимоги до влади міста, Міністерства юстиції та Міністерства внутрішніх справ під час прес-конференції озвучили представники «Спілки робітників будівельної галузі», передає «Є!» із посиланням на прес-службу Київміськбуду.  

Зокрема, від правоохоронців забудовники просять відкривати кримінальні провадження за напади на будівництва, від Мінюсту – ліквідувати громадські організації, чиї  «активісти» вдираються на будівельні майданчики, владу міста закликають не бути стороннім спостерігачем, а втрутитися і покласти край таким діям.  

За словами заслуженого будівельника України Генріха Шпігеля, такі «активісти» на будівництві ламають техніку, завдають травм будівельникам, хоча об’єкти, які вони нищать, є законними. Будівельники скаржаться на умови праці, а іноді просто відмовляються виходити на роботу, якщо на ділянці відбуваються такі дії.  

 Як заявив заслужений  будівельник України Леонід Зяхора, так звані "активісти", що  блокують будівельні майданчики за такі дії отримують більше, ніж будівельник за свій робочий день.        

Ми питали в тих «тітушок» і виявилося, що вони за один такий прихід отримують 500 гривень, тоді як будівельник отримує в день 300 гривень, - розповів він.

Своєю чергою, будівельник Олександр Ярош додав, що такі дії псевдоактивістів кидають тінь на всіх забудовників і підривають довіру до галузі. А це нищівний удар по і без того хиткій економіці. Адже будівництво не тільки годує економку, а й забезпечує роботою до десяти суміжних фахівців.            

Політики, зробіть все, щоб законні будівництва мали можливість законно працювати, якщо в нас є дозвіл на початок будівництва, то нехай влада і забезпечує виконання закону у можливості зведення цього будинку, - наголосив Олександр Ярош.

За підрахунками аналітиків, протягом 2015 року довкола законних будівельних майданчиків зафіксовано понад 80 провокацій. Більшість із них здійснюються найманими псевдоактивістами з метою заробітку чи витиснення забудовника з території, відведеної під будівництво. З початку 2016 року тенденція не змінилася, а навіть погіршилась.