Події
23 березня 2016
Генпрокуратура завела справи на російських суддів і прокурорів Надії Савченко
Генеральна прокуратура України відкрила два кримінальні провадження проти російських суддів і прокурорів, причетних до винесення вироку українці Надії Савченко.
news-image
Учора до Єдиного реєстру досудових розслідувань були внесено два кримінальні провадження. Перше – за ч.2 ст.375 Кримінального кодексу України, зазначене кримінальне провадження стосується суддів Донецького міського суду Росії, пов'язаного з винесенням завідомо неправосудного рішення у відношенні Савченко, - сказав він.

Йдеться про трьох суддів Донецького міського суду Росії: Леоніда Степаненка, Алі Хайбулаєва й Євгена Черниша.

Друге кримінальне провадження, внесене вчора нашими колегами в ЄРДР, пов'язане з прокурорами РФ… Там у нас ч.2 ст.372 Кримінального кодексу України, тобто незаконне притягнення особи до кримінальної відповідальності, - заявив Куценко.

Ця справа пов'язана з прокурорами Генпрокуратури РФ Павлом Філіпчуком, Дмитром Юношевим і Владиславом Кузнєцовим, зазначив Куценко.

Він повідомив також, що ГПУ готує міжнародні доручення для вручення підозрипрокурорам і суддям РФ, що засудили Савченко до 22 років колонії.

Сьогодні складено повідомлення про підозру. Ми готуємо міжнародні доручення, - сказав Куценко.
Після відмови (за міжнародними дорученнями – ред.) ми будемо звертатися в Інтерпол, - додав він.


Куценко пояснив, що це необхідно для проведення процедури заочного осудження.

ГПУ склала повідомлення про підозру кожному з трьох суддів і кожному з трьох прокурорів у справі Савченко.

Наші дії надалі, щоб усі розуміли… Ми готуємо міжнародне доручення, і спрямуємо ці підозри до Російської Федерації, а в дорученні буде визначено вручити їх зазначеним особам і допитати їх за тими питаннями, які поставлять прокурори, - повідомив Куценко.


Росія або ознайомить суддів і прокурорів із підозрами, висунутими Генпрокуратурою України, вручивши їм їх, або відмовиться зробити це.

Після того, як надійде відмова, а ми, на жаль, прогнозуємо саме відмову, ми будемо звертатися в Інтерпол щодо оголошення зазначених осіб у розшук, що дозволить нам у свою чергу, після оголошення їх у міжнародний розшук, почати процедуру заочного засудження, - сказав Куценко.
За нашим законодавством, виконання покарання для заочно засудженої особи починається лише після того, як цю особу затримано. Тобто це може бути й через 5, і через 10 років, - додав він.

Прокурор вважає, що ГПУ надасть усі необхідні документи й аргументацію для того, щоб Інтерпол оголосив російських чиновників у розшук.

Куценко наголосив, що ГПУ діє в рамках законодавства. 

Читайте також: Кремль «почув» пропозицію Києва щодо обміну Савченко