новини

Відсьогодні в обігу з’явиться оновлена банкнота номіналом 500 гривень

Усі зміни купюри стосувалися дизайну та захисних елементів.

11 квітня 2016 року Національний банк України вводить в обіг оновлену банкноту номіналом 500 гривень зразка 2015 року з удосконаленою системою захисту.  

Про це повідомили у прес-службу НБУ, передає «Є!»

Розміри оновленої банкноти номіналом 500 гривень зразка 2015 року не змінилися. Кольорова гама залишилася майже незмінною.

Усі зміни стосувалися дизайну та захисних елементів.

Наприклад, портрет Григорія Сковороди, що також майже не зазнав змін, розробник змістив у центр лицьового боку банкноти.  

Також банкнота має посилену систему захисту, що повністю відповідає світовому рівню. Так на банкнотах запроваджено нові захисні елементи для візуального контролю з оптико-змінними ефектами, які перевіряються під час зміни кута нахилу банкноти. Це:   “віконна” (частково введену в товщу паперу) захисна стрічка з яскраво вираженим кінематичним ефектом (спостерігається зміна напрямку руху фонового зображення);   елемент SPARK – зображення, на окремих ділянках якого спостерігаються поступові переходи від одного кольору до іншого.  

Уведення в обіг нових 500-гривневих банкнот відбувається в межах планового обсягу виготовлення на 2016 рік.  

Нові банкноти заміщуватимуть зношені та пошкоджені 500-гривневі банкноти зразка 2006 року, які також перебувають сьогодні в обігу.  

Громадянам не потрібно спеціально обмінювати банкноти зразка 2006 року на нові.  

Банкноти зразка 2006 та 2015 років знаходитимуться в обігу одночасно. 

11 квітня 2016, 10:40

 

Loading...

До теми

Авторизація