Події
21 червня 2016
Грицак пояснив, навіщо Кремлю два сепаратисти з Одеси
Центри впливу в Москві розв'язали війну один проти одного.
news-image

Про це повідомив глава СБУ Василь Грицак в інтерв'ю ЛІГА.net, передає «Є!».

Група ФСБ у російській владі спробує використовувати одеських сепаратистів проти політичної групи на чолі з Владиславом Сурковим та його першим заступником Іналом Ардзінбою, що курирували терористичною організацією в Одесі, яка повинна була розв'язати війну в Бессарабії.

Про це глава Служби безпеки України Василь Грицак заявив в інтерв'ю ЛІГА.net, яке вийде в середу вранці, 22 червня.

За словами глави СБУ, одеські сепаратисти Олена Гліщинська і Віталій Діденко, яких Україна обміняла на Солошенко і Афанасьєва, безпосередньо підпорядковувалися першому заступнику радника президента РФ Владислава Суркова - Інал Ардзінба, який в Кремлі відповідав за перетворення Одеської області в поле битви за сценарієм терористичних організацій "ДНР / ЛНР".

Гліщинська, яку ми віддали, була на прямому контакті з Ардзінбою. Другий - Діденко, який стрибав від "Альфи" з вікна і поламав собі ноги. Чому він тікав? За ним теж стояв Ардзінба, - говорить Василь Грицак.

Глава СБУ зазначив, що "у зв'язку з провалом проекту Бессарабія, так звана група ФСБ у московській верхівці звинуватила в цьому групу Суркова-Ардзінби".

Адже план не вдався. Гібридна війна на півдні з виходом на Європу не почалася. Подивіться аналітику за минулий рік - весна і літо. Що відбувалося в Молдові? Її колотило. У мене була розмова про це з керівництвом спецслужб Молдови. Росіяни провалилися. І це стало предметом серйозних розбірок у Москві, - сказав Грицак.

Відповідаючи на питання, навіщо Москві потрібні два контактних особи, які разом з Сурковим і Ардзінба курирували сценарій війни в Одесі, глава СБУ сказав:

Моє скромне припущення: ці люди потрібні для того, щоб вони приїхали і розповіли, яку інформацію вони передали слідству, як була організована робота з ними, на чому вони прокололися, де провалилися. Все це треба, щоб проаналізувати недоліки на майбутнє. Ну і, зрозуміло, щоб одне угрупування впливу в московській верхівці завдало удару по інший.
Зараз між ними розбирання - це наша оперативна інформація. І ці люди, яких ми віддали Москві в обмін на наших патріотів, допоможуть цим групам воювати між собою, - сказав глава СБУ.

Нагадаємо, обмін між Україною і Росією відбувся 14 червня.

Читайте також: Стали відомі прізвища сепаратистів, на яких обміняли Афанасьєва і Солошенка