новини

Заява з Ірану спровокувала падіння цін на нафту

Країна збільшує видобуток нафти і допускає падіння цін до 40 дол. за барель

На тлі заяви високопоставленого іранського аналітика про те, що нафтові котирування можуть опуститися до 40 дол. за барель, світові ціни на нафту знову дешевшають. Про це повідомляє "Єдність" з посиланням на Bloomberg.

Січневі ф'ючерси на нафту Brent на лондонській біржі ICE сьогодні, 10 грудня, о 10:13 знизилися в ціні до 65.9 дол. за барель.

Ціна ф'ючерса на нафту WTI на січень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) зменшилася до вказаного до 62.75 дол. за барель.

Вартість бареля нафти може впасти до 40 дол. на тлі цінових воєн і в разі, якщо серед членів Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) виникне розлад, заявив головний аналітик міністерства нафти Ірану Мохаммед Садег Мемаріан.

Крім того, він заявив, що країна планує збільшити рівень нафтового видобутку до 4,8 млн барель в день.

Напередодні стало відомо, що Ірак, який є другим за обсягами видобутку членом ОПЕК, знизив ціни на нафту, що поставляється в Азію, США і Європу. Раніше на аналогічний крок пішла Саудівська Аравія.

"ОПЕК виглядає як сім'я, в якій немає згоди. Видобуток в США не знижуватиметься, а особливих геополітичних загострень не передбачається - все це сприяє подальшому падінню нафтового ринку", - сказав Майкл МакКарті, відповідальний за стратегію в CMC Markets.

Нагадаємо, що з червня 2014 року нафта подешевшала на 40%. Незважаючи на це, ОПЕК в листопаді не зробила жодних дій для підтримки ринку. Американські аналітики допускають, що ціна нафти марки Brent може впасти до 43 дол./барель вже в 2-му кварталі 2015 року.

10 грудня 2014, 10:07

 

Loading...

До теми

Авторизація