Економіка та бізнес
16 вересня 2016
Стали відомі умови, за яких МВФ дав гроші Україні
Міжнародний валютний фонд висунув Україні низку умов.
news-image

МВФ висунув Україні ряд умов для отримання траншу Про це йдеться в меморандумі про співпрацю України з МВФ, передає "Апостроф", повідомляє «Є!»

Україні необхідно в грудні 2016 р. прийняти закон, який би передбачав поступову зміну пенсійного віку.

В цьому законі також слід передбачити скорочення підстав для дострокового виходу на пенсію та посилення підстав для отримання мінімальної пенсії. Серед інших вимог  - встановлення єдиного принципу пенсійного забезпечення без надання пільг для будь-яких професій (крім військових), розширення бази для внесків у систему соціального забезпечення, встановлення справедливого податкового режиму для пенсій.

Також забезпечення більш тісного зв'язку між пенсійними внесками та розміром пенсії, що має, в свою чергу, стимулюватиме громадян декларувати свої реальні доходи.

Передбачається, що фінансування різних категоріальних надбавок до трудових пенсій буде передано від Пенсійного фонду до держбюджету.

Передбачається скасування спецпенсій і створення умов для запровадження накопичувальної системи пенсій (на додаток до існуючої солідарної системи).

Введення до кінця жовтня тимчасового механізму коригування тарифів на газ та опалення на щоквартальній основі, на випадок, якщо тарифи відхиляються від рівня повного покриття імпортної вартості газу на 10% або більше.

До кінця жовтня Кабінет міністрів повинен затвердити і опублікувати перелік державних підприємств, визначивши, які з них залишаться в держвласності, які будуть приватизовані, а які - ліквідовані.

До кінця грудня мають бути прийняті законодавчі зміни для більш прозорої приватизації.

Також до жовтня всі високопоставлені чиновники повинні подати електронні декларації про своє майно за 2015 рік, і до цих даних буде забезпечений вільний доступ на єдиному веб-сайті.

До кінця вересня уряд повинен подати до парламенту законопроект про обіг сільськогосподарських земель та прийняти закон, що підсилює норми Цивільного процесуального кодексу та Господарсько-процесуального кодексу щодо внутрішніх транзакцій і арешту банківських рахунків.

В кінці листопада 2016 року, відповідно до умов меморандуму, парламент повинен прийняти законодавство про НАБУ (Національне антикорупційне бюро України), яке отримає широкий спектр повноважень, що дозволяє йому не залежати від інфраструктури інших відомств.

Нагадаємо, що 15 вересня Рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалила позитивне рішення про продовження програми співпраці з Україною і виділення додаткових обсягів фінансової допомоги.  

Читайте також: Кучма розповів про бажання Росії провести вибори на окупованому Донбасі