Війна
21 жовтня 2016
Без втручання Росії «Київ атакував би Крим»,- Валентина Матвієнко
Завданням РФ було захистити громадян і запобігти ситуації, яку Росія ж створила на сході України.
news-image

Росія втрутилася в державні справи України й анексувала Крим, злякавшись кораблів НАТО в порту Севастополя.
Про це спікер Ради Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації Валентина Матвієнко заявила в інтерв'ю швейцарській газеті Tages Anzeiger.

Про це інформує «Є!» з посиланням на "Українська Правда".

"Тоді (у 2014 році) Україна вже ясно сказала, що хоче вступити в НАТО, альянс зі свого боку не дистанціювався від цього бажання і не надав нам ніяких гарантій, що Україна залишиться позаблоковою державою, - сказала вона.
"Через кілька місяців перед нашим портом в Севастополі вже стояли б кораблі НАТО. Цього Росія не могла допустити", - підкреслила спікер верхньої палати російського парламенту.

За словами Матвієнко, без втручання Росії "Київ атакував би Крим".

"Ми запобігли кровопролиттю", - заявила вона.

При цьому вона не погодилася, що події 2014 року навколо півострова були анексією.

"Не можна говорити про анексію. У Криму живуть здебільшого російські та російськомовні. Вони боялися за своє життя, організували референдум і одноголосно проголосували за приєднання до своєї батьківщини - Росії", - запевняє Матвієнко.

Вона стверджує, що завданням РФ було захистити громадян і запобігти ситуації, яку Росія ж створила на сході України.

Як відомо, анексія Кримського півострова армією РФ почалася 20 лютого 2014 року. В цей час на посаді Президента України перебував Віктор Янукович.

Слідством військової прокуратури України встановлено, що в окупації брали участь, зокрема, 31-ша окрема гвардійська десантно-штурмова бригада повітряно-десантних військ, 45-й окремий гвардійський полк спеціального призначення ВДВ Збройних сил РФ - військова частина 28 337, 18-та окрема гвардійська мотострілецька бригада, 58-ма армія Південного військового округу збройних сил Російської Федерації, 98-а гвардійська повітряно-десантна дивізія ВДВ - військова частина 65 451, 76-а гвардійська десантно-штурмова дивізія ВДВ РФ, 15-та окрема гвардійська мотострілецька бригада миротворчих сил Російської Федерації - військова частина 90 600.

На військовій техніці та формі російських військових були завчасно замасковані всі тактичні знаки.