Політика
27 жовтня 2016
« Мінські домовленості» неефективний інструмент
Захід повинен це визнати,- Крамер
news-image

Остання зустріч країн "нормандського формату" в Берліні продемонструвала, що Москва продовжує невиконання своїх зобов'язань, надалі порушує суверенітет України та заводить мінський процес у глухий кут. Тому Захід має оголосити "Мінськ" неефективним інструментом та шукати нові шляхи врегулювання ситуації, зберігаючи при цьому санкції проти Росії.

Таку позицію висловив, відповідаючи на запитання власкора Укрінформу, директор з питань прав людини американського Інституту Маккейна (США) Девід Крамер, передає «Є!».

Останні зустрічі в Мінську, а також зустріч у нормандському форматі в Берліні не дають сподівань на краще. У Берліні домовились, що міністри закордонних справ створять "дорожню карту" впродовж наступного місяця, що само по собі не вселяє відчуття терміновості. Але що найбільш важливо – немає причин вірити Путіну, Лаврову, Суркову чи будь-кому іншому. Вони досі брешуть про факти присутності російських військ на сході України, як це було на самому початку з Кримом, - зауважив експерт.

Водночас, він підкреслив, що позитивні сигнали в Берліні все ж мали місце. "Можна дійсно висловити вдячність Ангелі Меркель за ту жорстку лінію, яку вона зберегла попри проблеми всередині її урядової коаліції, а також виклики, які постали перед усім Євросоюзом, коли деякі уряди в Європі хочуть скасувати санкції проти Росії", - відзначив Крамер послідовність німецького канцлера.

У цьому зв'язку він підкреслив, що американський президент мав би надати Меркель "більшу підтримку з боку США, ніж вона має зараз".

Відповідаючи на запитання, чи не пора Вашингтону стати повноправною частиною процесу врегулювання на сході України, Крамер зауважив: "Я ставлюся дуже критично до мінського процесу, і думаю, Захід має оголосити, що він не спрацює, це глухий кут. Це має зробити як раз не Київ, а ми". 

Він пояснив, що після підписання Мінська-2 українська сторона продовжує нести втрати. "Росія ж не припиняє кидати виклик міжнародній спільноті, не виконуючи свої зобов'язання та продовжуючи порушувати український суверенітет і територіальну цілісність", - підкреслив експерт.

Тож, продовжив він, "було би гарно, щоб Захід заявив Москві та світу, що "Мінськ" припиняє свою дію, але санкції залишаються чинними та навіть будуть розширюватися, допоки Росія окупує українську територію". Переговори заради переговорів непотрібні, - підсумував Девід Крамер, додавши, що треба шукати ефективні способи.