Політика
27 жовтня 2016
Росія велика проблема для всіх країн, - глава МЗС Литви
Росія не супердержава, а суперпроблема.
news-image

Європейський союз та НАТО мають вчасно реагувати і відповідати на агресивні дії Росії, тоді як в останні роки такі кроки здебільшого були запізнілими.

Про це заявив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс під час дискусії в рамках Варшавського безпекового форуму, повідомляє «Є!», посилаючись на кореспондента "Європейської правди".

Коли ми говоримо про проблемні країни першою на думку приходить не супердержава Росія, а суперпроблема Росія. Сьогодні важливо реагувати вчасно, а не чекати, поки стане пізно, що іноді трапляється. Йдеться не тільки про Литву, йдеться про всі країни і загалом про світову безпеку. Це стосується цінностей, які ми відстоюємо, - сказав Лінкявічюс.

Міністр нагадав, що ЄС має внутрішні проблеми, такі як міграція та вихід Британії, але також є зовнішні загрози, такі як бойові діїі в Україні та Сирії.

Проходять багато зустрічей, самітів, рукостискань, а в цей час в Алеппо гинуть люди. Ми маємо думати про цивілзацію 21-го століття. Чому це відбувається? Чи здатні ми щось зробити, або можемо лише засудити і сказати як ми глибоко стурбовані, - сказав він.
Ми говоримо про ситуацію в Алеппо, але подібна була ситуація в Україні. Хтось намагається перекроїти кордони. І це не вперше, те саме було у Грузії в 2008-му, - додав міністр.