Світ
27 жовтня 2016
Потужний землетрус в Італії повністю зруйнував містечко, є жертви (відео, фото)
Напередодні ввечері у центрі Італії зафіксували 60 поштовхів, з яких три потужні – 5,4, 5,9 та 4,6 бала.
news-image

Учора, 26 жовтня, ввечері в Італії сталася серія руйнівних землетрусів. Поштовхи відчувалися у всьому центральному регіоні країни, у Римі люди скаржилися на те, що в них хиталися меблі у квартирах.

Напередодні ввечері у центрі країни у районі Марке зафіксували 60 поштовхів, з яких три потужні – 5,4, 5,9 та 4,6 бала. Повідомляють про одного загиблого – 73-річний чоловік помер від інфаркту через пережитий шок. Одна дитина у тяжкому стані. Є постраждалі – більше десятка осіб, інформує «Є!» з посиланням на ТСН.

Підземний поштовх силою у 5,9 бала з епіцентром у містечку Уссіта (де живе понад 400 людей) видався руйнівним.

Мер Джуліано Рінальді заявив:

"Зруйновано багато будинків, наше містечко зруйновано. Ситуація апокаліптична".

Додав, що завалився фасад церкви. У містах центру Італії люди у паніці вибігли на вулиці. У зруйнованому два місяці тому Аматріче 80 людей попросили надзвичайників прихистити їх на ніч у спортивному комплексі. Після трагедії у серпні місто знову розгортає центри тимчасового прихистку. Сотні людей цю ніч провели в автомобілях. Сьогодні, 27 жовтня, у деяких містах зони небезпеки будуть закриті школи.

Очільник МНС Фабріціо Курчіо категорично не радить наближатися до зони лиха через погані погодні умови та відсутність електропостачання – обірвано лінії електорпередач.

Поштовхи відчули і в Римі: хиталися люстри у квартирах, падали предмети. Ввечері повністю евакуювали приміщення Міністерства закордонних справ Італії. Прем'єр Італії Маттео Ренці особисто стежить за ситуацією, а у регіоні протягом ночі чергували рятувальні служби МНС.

Останнього разу руйнівний землетрус у центрі Італії стався 24 серпня цього року. Тоді від поштовхів силою у 6 балів і більше загинули три сотні людей, тисячі лишилися безхатченками.