Політика
31 жовтня 2016
Слід з’ясувати, звідки такі гроші в українських політиків та посадовців
Брюссельська експертка Аманда Пол розраховує на розслідування за результатами оприлюднення електронних декларацій українських політиків та посадовців. У Брюсселі багатства українських посадовців "нікого не здивували".
news-image

Антикорупційним органам України слід провести розслідування за результатами оприлюднення електронних декларацій українських політиків та чиновників. Таку думку в понеділок, 31 жовтня, висловила експертка Європейського політичного центру (EPC) у Брюсселі Аманда Пол, передає «Є!»

"Треба запитати звідки в декого з них такі гроші", - сказала вона, вказуючи на значні суми, що фігурують в деклараціях окремих чиновників та посадовців.

"У Брюсселі ніхто не шокований"

Водночас, на думку Пол, реальні обсяги майна, які викрило е-декларування українських посадовців, нікого в Брюсселі не шокували.

"Зрозуміло, що в Україні є кілька дуже-дуже багатих людей, які вивели гроші з держави до своїх кишень", - каже Пол.

 За її словами, до Брюсселя часто приїздять українські візитери, в тому числі й олігархи, які мають "годинники вартістю в майже мільйон євро", каже вона. 

"Тож, думаю, це нікого в Брюсселі сильно не здивувало", - зазначила експертка.

Сам факт подання детального декларування статків та майна чиновників Пол вважає в тому числі й результатом тиску з боку Європейського Союзу. На її думку, саме ЄС чинив та чинить значний тиск на українську владу з метою змусити її вживати заходів для обмеження масштабів проблеми корупції, що супроводжує Україну всі роки її незалежності.

Водночас Пол наголосила, що процес боротьби з корупцією - не справа одного дня й потребує чимало часу. Вона також вказала й на можливі проблеми, з якими стикатиметься сам процес протидії корупції у тому числі й через зв'язки між українською владою та олігархами.

Проте сам той факт, що в Україні розпочали вживати заходів у цьому напрямку - позитивне зрушення, вважає Аманда Пол. Вона очікує подальших кроків з боку компетентних органів, що є важливим для зміцнення довіри до України.