Політика
4 листопада 2016
В Україні з’явився бот, який моніторитиме е-декларації (відео)
Дослідження теми виявило цікавий факт - найбільше нерухомості мають українські судді.
news-image

Українські IT-спеціалісти розробили програму-робота OpenDeclarationBot, який моніторить електронні декларації чиновників, передає «Є!».

Сервіс працює через месенджер Telegram. "Поспілкуватися" з ним можна, додавши як співрозмовника. За допомогою бота можна дізнатися, скільки у певного чиновника є машин, будинків, доходів та заощаджень.

"Ми півроку вже працюємо над проектом Opendatabot, де моніторимо реєстраційниі дані компаній і стежимо за тим, щоб їх, грубо кажучи, не крали. Ми захищаємо бізнес і інформуємо його одразу, як тільки щось змінюється в реєстраційних даних компанії або з'являються якісь дані у судовому реєстрі. Відповідно, ми багато працюємо з державними даними. І коли ми побачили дані, які були розміщені в рамках проекту е-декларацій, ми зрозуміли, що з ними дуже важко працювати, їх дуже важко сприймати. Це величезні таблиці, незрозумілі PDF-файли. Тому ми акуратно все зібрали, порахували, усереднили і зробили рейтинги, наприклад, топи по квартирах", - пояснив керівник проекту Олексій Іванкін.

І дійсно, у відповідь на повідомлення "/top" бот запропонує вам обрати з варіантів: квартири, земельна ділянка тощо. Після вибору покаже перших п'ятьох чиновників, які мають найбільше у визначеній категорії. Також можна шукати зведену інформацію щодо статків чиновника, лише ввівши його ім'я.