Резонанс
5 листопада 2016
Як у Раді зловживають державними коштами (відео)
На утримання парламенту загалом виділяють мільярд гривень.
news-image

У їдальні Верховної Ради закупали яйця по 100 гривень, а службовими авто парламенту користуються нардепи, що мають власні транспортні засоби, передає «Є!».

Мільярд гривень з державного бюджету витрачається на утримання будівлі Верховної Ради. Це зарплатня народних депутатів та працівників апарату. А ще транспортні видатки, харчування, лікування, закупівля техніки тощо. Як саме розподіляються кошти - дізнатися не можуть навіть народні депутати.

"Монополія на безперевірочну діяльність завжди викликає бажання позловживати", - каже парламентар Валерій Карпунцов.

Інформацію про видатки адміністрація Верховної Ради приховує.  Кажуть, реформувати апарат лише почали. Щороку депутати заявляють  про наміри економити бюджетні кошти, але кошторис Верховної Ради лише зростає.

У парламенті є своя автобаза. Тут забезпечують пересування керівництва парламенту, голів фракцій, делегацій і депутатів. У диспетчерській кажуть: замовлень небагато, безкоштовним автопарком користуються менше, ніж  половина нардепів, але зазвичай дзвонять не найбільш нужденні.

"Замовляють. Багаті частіше", - каже диспетчер автобази Ради Ілона Борзенко.

Чорною Toyota з автопарку Ради мав би користуватися голова комітету по боротьбі з корупцією Єгор Соболєв, але він її не викликає. Каже, що принципово їздить на метро.

"Зараз я готую поправку в законі про бюджет, щоб просто викреслити звідти утримання автопарку. Я думаю, цей Радянський Союз має закінчитися", - пояснив політик.

Депутати, які найчастіше їздять із водіями парламенту, хоча мають і свої власні авто. Сергій Сажко використав  у цьому році 887 літрів державного бензину, Оксана Корчинська  -596, Богдан Матківський наїздив 887 літрів пального, Юрій Левченко та Олена Масоріна - більше ніж по 700 літрів. Чемпіоном виявився Денис Силантьєв. Він витратив майже тонну бензину. Враховуючи, що таких нардепів одиниці, у комітеті дивуються - чому автобаза не зменшує витрати.

"Де вся ця економія? Бо вона і в пальному. Ми її не побачили. Керівник автобази робить все, щоб залишилось таке саме фінансування, і при цьому не хоче нічого зменшувати", - каже депутат Дмитро Лубінець.

Утім на автобазі кажуть: немає на чому економити: всі машини задіяні, весь бензин використовують. 

У регламентному комітеті почали рахувати і яйця.У парламентській їдальні за минулого керівництва собівартість десятка яєць сягала 100 гривень. За кілограм м'яса правили 600. Окрім цього в їдальні працювали так звані мертві душі. Зарплата їм нараховувалась, але фізично їх не було.

Новоспечений керівник апарату Верховної Ради змінив директора їдальні. Той каже, заклад зробить прибутковим, але дотації з бюджету теж потрібні.

"Копійки виділяються, але це те, що необхідно для існування. Окупається. Але це не все. Ось посуд б'ється. Дивіться, фарфор. Все ж воно псується, приходить в непридатність", - повідомив директор їдальні Олег Гермашко.

В апараті Верховної Ради питання зловживань із бюджетними коштами коментувати не хочуть. Кажуть, це може зашкодити іміджу парламенту, як інституції.