Події
23 грудня 2016
Москаль: «Через держкордон на Закарпатті знову пішли фури з контрабандними сигаретами»
Як стверджує голова Закарпатської ОДА, після зміни керівництва митниці в жовтні відновлюється системна контрабанда сигарет.
news-image

Той факт, що через Закарпаття в Євросоюз знову пішли фури з контрабандними сигаретами, отримав документальне підтвердження. Фінансова поліція Словаччини затримала на сільськогосподарській фермі в с.Лучки біля Міхаловце 145 тисяч блоків сигарет різних марок, які були в фурі з українськими номерами. Загальна сума тільки несплачених податків із цих сигарет становить 280 тисяч євро. На більшості коробок – надписи українською мовою. Про це повідомив голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, передає «Є!»

Хочу нагадати, що Словаччина з українських регіонів межує тільки із Закарпаттям, а від Ужгорода до Міхаловець менше 40 кілометрів. Зразу можу сказати, що навантажена сигаретами фура проїхала через вантажний термінал Міжнародного пункту пропуску «Ужгород – Вишнє Нємєцке». А наші доблесні митники її «не помітили». І знову жодної реакції керівництва ДФС на цей кричущий факт! – заявляє Геннадій Москаль.

Він також нагадав, що днями словацькі митники виявили понад 1000 блоків сигарет, які приїхали з України у залізничному вагоні з сіллю. І знову наші митники їх «не помітили». А перед тим українські митники на пункті пропуску «Ужгород» безперешкодно пропустили в Словаччину нашпигований сигаретами торт, який, знову ж таки, виявили словацькі митники.

«Сигаретний торт» – це взагалі-то дрібниця, але коли словаки затримують українську фуру з величезною кількістю сигарет, а наші митники і їх керівництво з ДФС роблять вигляд, наче все норм, – це дуже й дуже погано. З прикрістю мушу констатувати, що після зміни керівництва Закарпатської митниці в жовтні цього року відновлюється системна контрабанда сигарет через пункти пропуску. В кінці минулого року нам вдалося зламати цю схему, і до жовтня таких затримань не було. Ми створили спільні українсько-словацькі, -угорські та -румунські групи, які проводили щоденну звірку затримань контрабанди.

Однак після зміни керівництва Закарпатської митниці ці групи просто перестали діяти. Нове керівництво поставили тільки для того, щоб відновити системну контрабанду сигарет – це всім зрозуміло. І я попереджав про це. У зв’язку з цим хочу нагадати голові ДФС пану Насірову, що в липні 2015-го саме системна контрабанда сигарет спровокувала кровопролиття в Мукачеві, яке прогриміло на всю Європу. Факти свідчать, пане Насіров, що ваші підлеглі на Закарпатській митниці, – це злодії й контрабандисти. Які пропускають сигарети в залізничних вагонах, фурах і навіть тортах.

А ще безбожно деруть із заробітчанських мікроавтобусів «данину» і кажуть, що відправляють її для вас.

Тому попереджую – якщо на Закарпатті знову вибухне конфлікт, пов'язаний із контрабандою, персональна відповідальність за все ляже особисто на вас! - заявив Москаль.

 

 

Читайте також: Український чиновник отримував хабарі від ізраїльської фармкомпанії за просування лікарських засобів
Читайте також: У Британії стався четвертий тюремний бунт за два місяці
Читайте також: Насалик розповів, коли Україна відмовиться від вугілля із зони АТО