Політика
24 січня 2017
«Туск має подивитися Україні прямо в очі» - канцелярія прем'єра Польщі
Сьогодні МЗС Польщі оприлюднило секретний документ 2008-го року, який "був початком переходу уряду Дональда Туска від проукраїнської зовнішньої політики, до проросійської".
news-image
Оприлюднений Міністерством закордонних справ документ про політику Польщі щодо Росії та України з 2008 року свідчить багато про підхід попередньої влади до свого східного сусіда, - сказала у вівторок, 24 січня, речниця канцелярії прем’єр-міністра Беата Кемпа, передає «Є!» із посиланням на Радіо Польща.

Як повідомлялося, у понеділок, 23 січня, МЗС Польщі оприлюднило записку, датовану березнем 2008 року, яка, за словами очільника польської дипломатіі Вітольда Ващиковського, «була початком покидання урядом Дональда Туска проукраїнської політики на користь політики проросійської».

У документі наголошується, що «можливості експансії Росії у політичному та економічному значенні, а тим більше у військовому, є досить обмеженими; вони натрапляють на серйозні перешкоди у таких країнах СНД, як Україна та Грузія».

Телеканал TVP Info запитав Беату Кемпу про те, для чого, на її думку, МЗС Польщі оприлюднило цей документ. Вона відповіла, що він «дуже багато говорить про те, яким був підхід попередньої влади, перш за все, у політиці по відношенню до нашого східного сусіда (України – ред.)».

Відомо, чим це все закінчилося, - додала вона.

На її думку, міністр закордонних справ Ващиковський добре зробив, що опублікував цей документ.

У такій ситуації треба буде подивитися Україні в очі. Це повинен зробити Дональд Туск, - сказала вона.

На запитання «чи обдурили ми (поляки – ред.) українців», Кемпа відповіла, що «так могло статися». Чиновниця зауважила, що також у канцелярії прем’єр-міністра є багато документів періоду 2007-2015 років, з яких «треба зняти гриф таємності».

У нашій канцелярії також є такі документи, наприклад ті, що стосуються смоленської катастрофи. Однак, коли мова йде про смоленську катастрофу, то пріоритет тут має прокуратура та комісія, що досліджує причини смоленської катастрофи, створена міністром оборони Антоні Мацєревичем. Ми не хочемо жодним чином зашкодити цьому розслідуванню, - сказала Кемпа.
Читайте також: У Польщі оприлюднили документ про відмову від проукраїнського курсу
Читайте також: Спосіб повернення півострова буде збройним - комбат «Криму»
Читайте також: Пропагандиста Грехема Філліпса вигнали з парламенту Британії (відео)