Суспільство
15 лютого 2017
Як говорити з дітьми про депресію та суїцид - поради психологів
Психологи радять, як говорити з дітьми на важкі теми, не лякаючи при цьому їх та себе і не пробуджуючи зайвої цікавості.
news-image

Соціальні мережі днями накрило вже не першою хвилею паніки, пов'язаною з суїцидними групами підлітків. Та перш ніж розганяти тривогу подальшими перепостами та влаштовувати допити дітям, збуджуючи в них цікавість до "китів", варто зробити глибокий вдих-видих та почитати поради психологів, передає «Є!» із посиланням на УП.

Як говорити з дітьми на страшні теми, як пояснити їм, що таке депресія, як уникнути того, щоби вони "абсорбували" батьківську паніку – про це колонка психіатра Лорі Холлман у The Huffington Post.

Наводьте факти

Розповідаючи дітям, що таке депресія, варто наголосити на тому, що це хвороба, яка має певні причини та симптоми, і яка лікується. Розкажіть, як може змінюватися поведінка людини у депресії, та запевніть, що коли депресія вражає дорослу людину, то в тому, що вона стає  втомленою, сумною чи дратівливою, немає провини дитини.

Запитайте, чи є в дитини якісь питання, та відповідайте коротко, але чесно. І не заглиблюйтеся в пояснення процесів, які відбуваються в мозку, бо це зробить проблему в уявленні дитини ще серйознішою та страшнішою.

Враховуйте вік та ступінь зрілості

Добирайте правильну лексику, бо дитину 8-9 років такою розмовою можна перелякати, змусити думати, що вона в небезпеці. Тінейджер же й сам загуглить слово "депресія" та запитає в вас про роль серотоніну чи щось таке, що ви й самі не знаєте. Запропонуйте підлітку звернутися до Google разом.

Заспокоюйте

Дитина повинна мати впевненість у тому, що батько або мати, навіть якщо хворітимуть на депресію, все одно подбають про них, що вони лікуватимуться та здолають недугу.

Як розповісти дитині про "суїцидальні" ігри в Інтернеті, не провокуючи та не стимулюючи при цьому їхню цікавість до них – про це написала пост психолог Любов Найдьонова.

Чому батькам треба негайно опанувати себе та припинити множити паніку в соцмережах, пояснила психолог Світлана Ройз.

Читайте також: Список акаунтів дітей з України, які в соцмережах цікавляться темою суїциду
Читайте також: Казахстанський школяр винайшов «розумну» тюбетейку
Читайте також: Поліція затримала таксиста, який підвозив ймовірних вбивць Кім Чен Нама - Telegraph