Політика
17 лютого 2017
Росія вплинула на референдум з асоціації Україна-ЄС в Нідерландах – ЗМІ
Зазначається, що "виміряти масштаб проросійського втручання вкрай важко".
news-image

Росія за допомогою так званих агентів впливу активно втручалася у перебіг референдуму щодо угоди про асоціацію між Україною та ЄС, який відбувся в Нідерландах минулого року. Про це у своєму розслідуванні, зі скороченим викладом якого можна ознайомитися на "Європейській правді", пише видання The New York Times, передає «Є!» із посиланням на УП.

У своєму розслідування New York Times звернулася до прикладу Гаррі ван Боммеля, котрий агітував проти угоди та ... працював разом зі своєю "українською командою", тобто, групою емігрантів, чиї симпатії були на боці Росії.

Поки незрозуміло, чи була українська команда напряму керована з РФ, чи діяла з власних симпатій, та пан Ван Боммель визнав, що не перевіряв їхні паспорти, – відзначає видання.

У розслідуванні американського видання вказується, в "опублікованій торік доповіді голландської спецслужби AIVD зазначено, що виміряти масштаб проросійського втручання вкрай важко".

Така ситуація виникла через те, що зусилля Москви прикладаються "у сутінковій зоні між дипломатією та роботою спецслужб".

Однак у доповіді зазначено, що в Нідерландах Москва використовувала "мережу контактів, побудованих протягом багатьох років, – наголошує New York Times.

Видання згадує про одного з таких людей, Володимира Корнілова, росіянина за походженням, історик і політичний аналітик, який … створив дослідницький центр … Центр євразійських досліджень і … провів кампанію проти Угоди про ассоціацію з Україною, представляючись "українським емігрантом в Гаазі".

В інтерв'ю NYT Корнілов заперечив будь-які фінансові чи інші зв’язки з російською державою. Проте, агітуючи проти Угоди, він  зв'язався з Ван Боммелем, а також з Тьєррі Боде, главою групи "Форум за демократію", яка стає на бік Росії з цілої низки питань і є ворожою до Євросоюзу.

Детальніше читайте у статті на ЄвроПравді: Як фальшиві українці вплинули на референдум у Нідерландах – розслідування New York Times.

Читайте також: Київ надасть стипендії 27 видатним митцям
Читайте також: «Штайнмаєр-співучасник нацистського путчу в Києві»: у Кремлі прокоментували скандальну заяву радника Путіна
Читайте також: Погода в Києві на вихідні