Події
22 лютого 2017
Мітинг українців в Португалії зірвав доповідь посла РФ про роль Росії в світі
Конференція під назвою "Російська Федерація в міжнародній системі" проходила 21 лютого в Лісабоні.
news-image

Посол Росії в Ліссабоні не зміг взяти участь у конференції щодо місця РФ у міжнародній системі, де був головним доповідачем, через маніфестацію, організованою українською громадою Португалії.

Про це "Європейській правді" повідомили в посольстві України в Португалії, передає «Є!».

Конференція під назвою "Російська Федерація в міжнародній системі" проходила 21 лютого в Лісабоні в Інституті національної безпеки. В ній взяли участь посол України в Португалії Інна Огнівець та другий секретар українського посольства Валерія Насташенко.

Перед початком заходу директор зазначеного інституту Вітор Даніел Родрігеш Віана заявив, що у зв’язку з протестною акцією, організованою українською громадою в Португалії перед будівлею інституту, посол РФ в Португалії Олег Белоус – головний доповідач – не братиме участь у конференції - повідомили у посольстві.

Як йдеться у повідомленні Спілки українців у Португалії, акція під Інститутом національної безпеки проходила під гаслом "З терористами не радяться як боротися зі світовим тероризмом!".

У посольстві також розповіли, що в ході конференції посол України поінформувала присутніх про наслідки військової агресії РФ для України, зокрема стосовно кількості загиблих громадян України та переміщених з зони військового конфлікту осіб.

У відповідь доповідачі підтвердили, що Росія дійсно порушує міжнародне право, а відтак санкції, застосовані проти нею, не мають бути ані скасовані, ані пом’якшені - зазначили у дипломатичному відомстві.