Політика
27 лютого 2017
ЄС затвердив механізм призупинення, що розблокує безвіз для України
Тепер голови Ради ЄС та Європарламенту мають підписати ухвалений регламент.
news-image

Рада ЄС у понеділок затвердила механізм призупинення безвізових режимів з третіми країнами, прийняття якого тривалий час блокувало затвердження безвізового режиму для України. Про це йдеться у повідомленні Ради ЄС, передає «Є!» із посиланням на Європейську правду.

27 лютого 2017 року Рада ЄС прийняла регламент щодо перегляду механізму призупинення, який може бути застосований до всіх існуючих угод про візову лібералізацію, - йдеться у повідомленні.
Візова лібералізація надає безліч переваг ЄС і третім країнам. Водночас ЄС повинен мати змогу ефективно відповідати на випадки, коли правила не виконуються. Перегляд механізму призупинення, прийнятий сьогодні, спрощує подолання випадків зловживання системою, - заявив Кармело Абела глава МВС Мальти, що головує у Раді ЄС.

У повідомленні зазначається, що тепер голови Ради ЄС та Європарламенту мають підписати ухвалений регламент. Церемонія підписання, як повідомлялося, відбудеться 1 березня, разом з підписанням регламенту щодо візової лібералізації між Грузією і ЄС.

Після підписання регламент буде опублікований в офіційному журналі ЄС і через 20 днів після цього набуде чинності.

Як відомо, для розблокування українського безвізу ЄС має остаточно схвалити "механізм призупинення".

Як очікується, процес візової лібералізації для України має продовжитися 28 лютого, коли Рада ЄС, Європарламент та Єврокомісія розпочнуть тристоронні переговори про проект законодавчого акту щодо скасування візових вимог для українців. Після подальшого голосування в Європарламенті та затвердження Радою ЄС безвіз для України може набути чинності за кілька місяців.

Читайте також: ЄС остаточно затвердив безвізовий режим для Грузії
Читайте також: Євробачення-2017: обрано ведучих конкурсу
Читайте також: На Тернопільщині 16-річний водій на автівці батька переїхав чоловіка і втік