Україна
5 березня 2017
Що є причиною масового звільнення суддів в Україні
Багато взяли рішення про відхід після червневого рішення КСУ, який повернув пільги і гарантії при звільнення суддів у відставку за власним бажанням. У той же час, багатьох налякало кваліфікаційне оцінювання.
news-image

На сьогодні у двохстах українських судах і апеляційних судах залишилося працювати менше 50% суддів.

Окремі суди навіть припинили своє функціонування через відсутність суддів, передає «Є!», з посиланням на ТСН. Про це повідомив голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергій Козьяков.

За його словами, з червня до кінця вересня минулого року з судової системи за власним бажанням звільнилися 1600 людей, чого в історії України раніше не було ніколи.

Козьяков зауважив, що багато втомилися від постійного психологічного тиску і звинувачень. Багато взяли рішення про відхід після червневого рішення КСУ, який повернув пільги і гарантії при звільнення суддів у відставку за власним бажанням. У той же час, багатьох налякало кваліфікаційне оцінювання.

Окрім того велика кількість суддів просто не захотіли розголошувати свій майновий стан.

"Серед тих, хто пішов, було чимало професіоналів, порядних людей. Тепер приблизно в 200 судах залишилося менше 50% суддів. Аналогічна арифметика - в апеляційних судах. Існують десятки судів, де один, максимум два судді. Є місця, де суди не функціонують через відсутність суддів як таких. у курортному Яремче, наприклад. І в цих місцях держава не виконує конституційну функцію зі здійснення правосуддя. Погіршується якість прийнятих судових рішень, подовжуються терміни розгляду справ", - додав він.

За словами глави ВККС, сьогодні про очищення судової влади майже ніхто не говорить, оскільки суддівський корпус скоротився на третину.

"А ось з оновленням судової влади буде куди складніше. На підготовку судді піде 22-24 місяці", - заявив він.
Читайте також: Насіров заявив, що нічого не імітує і сам готовий піти до суду