новини

Українців будуть карати за несвоєчасне заповнення декларацій, незважаючи на несправність сайту

НАЗК сьогодні на засіданні мало би визнати поважною причиною несвоєчасного подання декларацій - неналежне функціонування Реєстру декларацій внаслідок неналежного забезпечення адміністратором Реєстру ДП "УСС" його роботи

Відповідальність за несвоєчасне подання електронних декларацій нестимуть українці. Навіть попри те, що не працював сайт, через який слід було відзвітувати про свої статки й доходи. На засіданні Національного агентства з питань запобігання корупції не спромоглися ухвалити рішення, яке б винним у ситуації вважало державне підприємство "Українські спеціальні системи", що відповідає за технічну роботу сайту, інформує «Є!», з посиланням на ТСН.

"Дякуючи членам НАЗК, які сьогодні зірвали засідання, ситуація залишається "вибухонебезпечною". І стає зрозуміло, хто приніс вибухівку", - написала у Facebook голова НАЗК Наталія Корчак.

Вона попередила декларантів про відповідальність та адміністративні санкції в разі несвоєчасного подання декларації.

"НАЗК сьогодні на засіданні мало би визнати поважною причиною несвоєчасного подання декларацій - неналежне функціонування Реєстру декларацій внаслідок неналежного забезпечення адміністратором Реєстру ДП "УСС" його роботи. Відповідне рішення – необхідний крок у частині здійснення контролю щодо своєчасності подання декларацій та складанні протоколу про адміністративне правопорушення. Ці обставини – збої в роботі Реєстру – мають бути взяті до уваги, а кожен випадок несвоєчасного подання - розглядатися окремо, враховуючи конкретну ситуацію", - зазначила Корчак.

Чинне законодавство також вимагає від держслужбовців та прирівняних до них осіб подавати е-декларації в день звільнення з роботи.

"Факт неналежної роботи Реєстру електронних декларацій мав би враховуватися при рішенні питання щодо застосування адміністративних санкцій в індивідуальному порядку. Наприклад, якщо у день звільнення, коли суб'єкт декларування мав подати декларацію, а Реєстр не працював, це вважатиметься поважною причиною для не складання Національним агентством протоколу. Так само, якщо неналежна робота Реєстру вплинула на скорочення семиденного строку при поданні виправленої декларації", - уточнила Корчак.
Читайте також: Володимир Бондаренко: «Незаконні та небезпечні об’єкти на території міста функціонувати не будуть!»
Читайте також: Єдиний правильний для Кличка варіант - не допустити зупинки метро, - Сазонов

30 березня 2017, 22:24

 

Loading...

До теми

Авторизація