новини

Як низькі ціни на нафту шкодять екології - думка

Низькі ціни на сиру нафту можуть призупинити перехід світу на "зелені" джерела енергії, вважає американський журналіст

Падіння цін на нафту спровоковане американською революцією видобутку чорного золота шляхом гідророзриву. Постачальники дешевої нафти сподіваються вивести з гри хоча б частину американських підприємців, які добувають сланцеву нафту, шляхом значного і швидкого зниження світових цін на нафту. Разом з тим, це призупинить перехід на "зелені" джерела енергії.

Таку думку висловлює американський журналіст, триразовий лауреат Пуліцерівської премії Томас Фрідман, пише Є | Єдність.інфо з посиланням на "Новое время".

"Спеціаліст з енергетики Філ Верлегер написав мені: "Технологія гідророзриву - це прорив, порівнянний з винаходом комп'ютера. Постачальники дешевої нафти, в першу чергу Саудівська Аравія, дадуть відповідь на цю загрозу новим зниженням цін". Очевидно, вони розраховують на те, що через зниження цін гідророзрив стане нерентабельним і хоча б частина американців вийде з гри. В той же час, додав він, здешевлення нафти завадить поширенню більш енергоекономічних, екологічно безпечних автомобілів і сповільнить перехід до менш шкідливих джерел енергії - сонячної та вітрової", - наводить аргументи експерта Фрідман.

На жаль, світові ціни на сиру нафту впали, і тепер світ наврядчи зважиться на те, про необхідність чого вже давно стверджує Міжнародне енергетичне агентство: залишити велику частину резервів нафти і газу під землею.

Вихід із ситуації тільки один, вважає автор. "Потрібно прийняти непросте політичне рішення, яке гарантує нашим дітям і нашій країні гідне майбутнє: підвищити податок на бензин", - підсумовує він.

9 січня 2015, 10:55

 

Loading...

До теми

Авторизація