Київ
27 квітня 2017
У КМДА повідомили про чотири варіанти розв’язання проблеми із перенасиченням дитсадків
Наповненість дитячих садків Києва сьогодні становить 123%.
news-image

Київська міська державна адміністрація розглядає 4 варіанти розв᾽язання проблеми з великою чергою до дитячих садків. Про це у колонці для «Української правди. Київ» повідомив перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс, передає «Є!»

«Сьогодні черга у дошкільні заклали складає близько 11 тисяч дітей, які потребують першочергового зарахування. Щоб вирішити проблему, нам треба відкрити більше 100 дошкільних закладів на 200 місць кожен. Або ж знайти інші варіанти», – зазначив перший заступник голови КМДА.

Серед них, зокрема, розглядають можливість матеріального заохочення забудовників.

«Влада міста домовляється з будівельниками, що платитиме їм упродовж 5 років за кожне місце у дитсадку, який буде збудований, по 12 тисяч гривень із міського бюджету (сума, яку сьогодні витрачають на утримання 1 дитини у дитсадку на рік), натомість садочки мають з’явитися за кошт будівельників», – пояснив Геннадій Пліс.

Також серед варіантів – дотування будівництва приватних садків, які натомість знизять тарифи на свої послуги з утримання малюків.

Крім того, міська влада розглядає можливість надання адресної допомоги людям, які водитимуть дітей у приватні дитсадки. Передбачається, що гроші отримуватимуть не люди, а дошкільні установи, які частково покриють витрати батьків.

«І четвертий варіант: чому б не виплачувати ці кошти батькам, які не претендуватимуть на місце у муніципальному дитячому садочку, а будуть виховувати дітей вдома? Тобто вони можуть використовувати їх за власним бажанням, але не через влаштування у державному дошкільному закладі», – зазначив перший заступник голови КМДА.

Він наголосив, що всі перераховані способи є перспективними. Щодо останнього варіанту, то у разі його підтримки громадянами, місто шукатиме можливість збільшити суму виплат родинам, які виховуватимуть дошкільнят вдома.

Як відомо, наповненість дитячих садків Києва сьогодні становить 123%.

Читайте також: Під час проведення автомобільного свята «OldCarLand 2017 Весна» внесено зміни у роботу київського транспорту (фото)
Читайте також: Віталій Кличко: «У перші дні травня завершиться реконструкція центральної частини Поштової площі та почне курсувати річковий трамвай» (відео)
Читайте також: У Києві відбудеться сімейний фестиваль «Family Day»