Події
11 січня 2015
Тисячі людей зібралися в Парижі на марш єдності
У Парижі велика кількість людей збирається на площі, звідки має розпочатися "марш єдності".
news-image

Акція, в якій, як очікують, візьмуть участь до мільйона людей має стати виявом єдності на знак протесту проти нападів ісламістських екстремістів у Парижі, які трапилися впродовж останніх днів, передає Є l Єдність.інфо із посиланням на ВВС.

Міністр внутрішніх справ Франції пообіцяв вжити "виключних заходів" для підтримання безпеки  під час недільної акції, яку назвали "республіканський марш" або "марш єдності".

У місті розмістили понад 5,5 тисяч силовиків, на будинках уздовж маршруту маршу розташували снайперів.

У марші візьмуть участь лідери багатьох держав, серед них, крім президента Франції Франсуа Олланда, лідери Британії та Німеччини. Всього - близько 40.

Крім того, до маршу приєднається і президент України Петро Порошенко.

Як передає кореспондент ВВС в Парижі, очікують, що на чолі маршу йтимуть родичі загиблих у нещодавніх нападах.

Перед початком маршу Франсуа Олланд зустрівся з лідерами єврейської громади Франції.

Напередодні десятки тисяч людей також вийшли на вулиці французьких міст, щоб вшанувати пам'ять жертв недавніх нападів, які пройшли вулицями Ніцци, По і Орлеана.

Люди тримали в руках плакати, де було написано "Я проти расизму", "Єдність" чи "Я - Шарлі", висловлюючи свою позицію щодо нападу на редакцію сатиричного журналу Charlie Hebdo.

У суботу, виступаючи перед мітингувальниками, прем'єр-міністр Франції Мануель Вальс заявив: "Сьогодні ми всі - Шарлі, ми всі - поліцейські, ми всі - французькі євреї".

Від 7 січня у французькій столиці від рук озброєних нападників загинули 17 людей.

Французька поліція все ще шукає співучасників нападників.

Одна із ключових фігур пошуку - 26-річна Хаят Бумедьєн, партнерка Амеді Кулібалі. Його було вбито під час штурму магазина кошерних продуктів у п'ятницю.

Турецька влада припускає, що вона могла вирушити через Туреччину до Сирії ще на початку тижня.