Київ
17 травня 2017
Віталій Кличко: «Ми плануємо реформувати систему стоматологічної допомоги через об’єднання 14 комунальних поліклінік у єдине підприємство»
Реформування допоможе підвищити зарплату лікарям, оновити обладнання, повністю забезпечити усіма необхідними матеріалами тощо.
news-image

Столична влада планує реформувати систему стоматологічної допомоги, об’єднавши 14 комунальних профільних поліклінік у єдине неприбуткове комунальне підприємство. Про це Київський міський голова Віталій Кличко заявив під час інспекції стоматологічної поліклініки Дарницького району, передає «Є!» із посиланням на прес-службу КМДА.

Мер оглянув приміщення поліклініки та поспілкувався з пацієнтами і працівниками. Медики розповіли, що обладнання у поліклініці останнього разу закуповували у 1991 році. Також із можливих 150 тут працює лише 60 лікарів і медперсоналу, адже багато спеціалістів йдуть працювати до приватних клінік, де є гідна оплата праці та сучасне обладнання.

«Таке враження, що повернувся в минуле, – зауважив Віталій Кличко, спілкуючись із журналістами. – Приміщення побудоване ще в радянські часи, сюди не вкладалися гроші. Лікарі мені сказали, що обладнання закупляли майже 30 років тому. І черг ми не бачимо. Люди розуміють, що тут сучасного сервісу вони не отримають і йдуть у приватні клініки».

За словами Віталія Кличка, у 2016-ому на утримання стоматологічних закладів із бюджету виділили 120 млн грн. З них тільки 6,5 млн грн (5,4%) пішло власне на лікування: на медикаменти та матеріали для надання стоматологічних послуг. Усе інше – це комунальні платежі, ремонти старих приміщень, зарплата медперсоналу.

Сьогодні кияни можуть звернутися за допомогою в 14 комунальних стоматологічних поліклінік (три з них – дитячі), підпорядкованих Департаменту охорони здоров’я, та в стоматологічні відділення районних Консультативно-діагностичних Центрів (КДЦ), що підпорядковані управлінням охорони здоров’я РДА.

Столична влада пропонує реформувати систему стоматологічної допомоги, об’єднавши 14 комунальних стоматологічних поліклінік у єдине комунальне некомерційне підприємство.

«Наше завдання – систематизувати цю роботу, не скорочуючи персонал. Зробити так, щоб усі гроші ефективно працювали для надання сучасного сервісу – йшли на ліки, сучасне обладнання та гідну заробітну платню лікарів. Це ключові фактори», – підкреслив мер.
«Наші розрахунки дають привід говорити про те, що об’єднане підприємство дасть можливість збільшити зарплату лікарям, яка залежатиме від обсягу робіт та може зрости до 9-10 тис. грн. Я спілкувався з лікарями, і вони сказали, що сьогодні тут середня зарплата – 3-4 тис. грн», – наголосив Віталій Кличко.

Реформування також допоможе оновити обладнання, повністю забезпечити лікарів усіма необхідними матеріалами, а також уніфікує розцінки на платні послуги та дозволить більш ефективно використовувати бюджетні кошти і контролювати якість послуг.

Читайте також: У столиці вдвічі збільшили фінансування діалізу для хворих киян