Політика
16 червня 2017
Україна заблокує телеканали РФ на Донбасі
Народні депутати неподалік лінії фронту поспілкувалися з військовими та місцевими журналістами.
news-image

Пропагандистські телеканали на лінії розмежування мають заблокувати вже за півроку. Про це йшлося на виїзному засіданні Комітету з питань свободи слова та інформації Верховної Ради, котре відбулося Краматорську, інформує «Є!», з посиланням на ТСН.

Народні депутати неподалік лінії фронту поспілкувалися з військовими та місцевими журналістами. Упродовж двох днів вони об'їздили кілька пропускних пунктів та побували в Авдіївці та Покровську. Питанням, яке хвилює парламентарів, є подолання російської пропаганди, котрою годують жителів краю з-за кордону. 

"Для нас одним із базових рішень є заблокувати проникнення сигналу тих ЗМІ, які заборонені до трансляції в Україні. Такі рішення є. Сподіваюся, в найближчі півроку вони будуть реалізовані, і це буде суттєвим кроком вперед", - розповіла голова комітету ВР Вікторія Сюмар.

 

Технічних нюансів рішення про блокування російських каналів поки не розголошують. Відомо тільки, що допомогу в цьому нададуть військові. Здогадатися, хто саме з місцевих ловить пропагандистський сигнал, неважко – їхні антени направлені у бік Донецька. "Ми, можливо, програємо в тій частині, що російські ЗМІ працюють тотально. За кожним ЗМІ закріплюється співробітник ФСБ, є порядок денний", - визнає член Нацради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський.

У Краматорську працює телекомпанія "До тебе", яка має чи не найбільше покриття у Донецькій області. Там кажуть, що висвітлюють переважно мирні теми, актуальні для регіону, адже війни достатньо і на центральних каналах.

"Ми кажемо про певні акценти. Для нас в пріоритеті показувати військово-цивільне співробітництво: банально перекрили дах бабусі, дітей відправили відпочивати", - пояснює керівник телеканалу Ілля Суздалєв.

Здивований такою позицією місцевих колег генеральний директор 1+1 медіа Олександр Ткаченко. Він вважає, що відповіддю на потужну пропаганду противника має бути сувора протидія, котра лише новинами з тилу не має обмежуватися.

"Фактично, це означає, що тут у нас в тилу все окей, а там десь на передовій хтось незрозуміло проти кого. Такою не може бути наступальна позиція. Українські ЗМІ на Донбасі не можуть постійно виправдовуватися у звинуваченнях, які йдуть з того боку "порєбріка". З цією картинкою треба боротися, принаймні тут, зовсім іншими методами", - вважає Ткаченко.

 Колегам він подарував книгу "Війна очима ТСН". Такої літератури, тим більше українською, кажуть донецькі телевізійники, там досі бракує. 

"Щоразу, коли їх привозять волонтери, привозять письменники – вони розлітаються, як гарячі пиріжки", - зізнається головний редактор програм тематичного мовлення Наталя Поколенко.

Нині комітет ухвалив законопроект, за яким компанії, що мовлять у зоні АТО, зможуть безкоштовно отримувати ліцензії. У планах є запровадити певні податкові пільги, аби, коли заблокують російську пропаганду, на Донбасі було достатньо українського телевізійного продукту. 

Читайте також: Суд арештував 185 ноутбуків з офісу «Яндекса»