Суспільство
21 липня 2017
На Донбас я прийшов не розв'язувати війну, – Гіркін про те, чому там опинився
Колишній вождь так званої "ДНР".
news-image

Колишній вождь так званої "ДНР" і один із керівників проекту "новоросія" Ігор Стрєлков-Гіркін стверджує, що війна на Донбасі розпочалася, тому що там росіяни втомилися від того морального та культурного геноциду, відтак він туди прийшов захищати право російського народу на самовизначення.

Про це він розповів під час дебатів з російським опозиційним політиком Олексієм Навальним, передає «Є!».

На його думку, ті люди, яких після подій 1991 року відрізало від Росії, також є росіянами та мають такі ж права.

За 25 років росіяни України втомилися від того морального та культурного геноциду. Тихого звичайно, який здійснювався щодо них. Вони втомилися бути людьми другого гатунку. Але й зараз їм не стало легше, і в цьому моя претензія до Путіна, – зауважив Гіркін.

Водночас терорист підкреслює, що захищав росіян не лише на Донбасі – зокрема, свого часу він брав участь у військовому конфлікті на Придністров’ї’.

На Донбас я прийшов не розв’язувати війну, в чому мене звинувачують, а захищати право російського народу на самовизначення, на возз’єднання в єдину державу з основною частиною, – підкреслює ідеолог проекту "новоросія".

Крім того, екс-ватажок "ДНР" зазначає, якщо б склалася інша ситуація, він би був і в Мелітополі, і в Одесі, оскільки "на нас чекали всюди".

За його словами, він не залишився на Донбасі до цього часу, оскільки йому висунули такі умови, за яких не зміг там залишитися, щоправда відмовився називати, хто саме це робив та якими саме були ці умови.

Також Гіркін звинувачує Путіна у тому, що той не об’єднав українських росіян з Росією у 2014 році, хоча мав для цього всі, в тому числі і економічні, можливості.