новини

У НАТО побоюються, що військові навчання РФ в Білорусі виявляться троянським конем

Росія вже використовувала подібну тактику для анексії Криму, на Донбасі та в Сирії.

Східноєвропейські країни НАТО і Україна побоюються, що російські військові навчання в  Білорусі, заплановані на вересень, можуть виявитися "троянським конем", за допомогою якого Росія залишить там завезену військову техніку.

Про це заявив генерал-лейтенант Бен Ходжес, який командує американськими силами в Європі в інтерв'ю агентству Reuters, пише «Є!» з посиланням на УП.

"Люди стурбовані, що це "троянський кінь". Вони (Росія) говорять: "Ми просто робимо вчення", а потім раптом вони перекинуть всіх цих людей і сили кудись", - сказав він.

Ходжес заявив, що союзники США будуть пильно стежити за російською військовою технікою в Білорусі. Він зазначив, що немає поки ніяких підстав, що Росія планує здійснити такі дії. Ходжес додав, що більша відкритість Москви в питанні військових навчань могла б заспокоїти країни Східної Європи.

Дипломати НАТО вважають, що Росія вже використовувала подібну тактику для анексії Криму, на Донбасі та в Сирії.

Деякі союзники США по НАТО вважають, що російські навчання можуть налічувати більше 100 000 військовослужбовців і можуть включати в себе підготовку щодо ядерної зброї.

Росія в свою чергу заявила, що запросить міжнародних спостерігачів, якщо в навчаннях візьмуть участь більше 13 000 осіб.

Ходжес сказав, що єдиною додатковою мірою на час проведення цих військових навчань буде відправка 120 десантників в Естонію, Латвію і Литву.

Навчання РФ "Захід 2017" пройдуть в Білорусі з 14 по 20 вересня.

Читайте також:Литва підтримала розміщення в Балтії американських комплексів ППО

Читайте також:Литва підтримала розміщення в Балтії американських комплексів ППО

21 липня 2017, 10:16

 

Loading...

До теми

Авторизація