Події
26 липня 2017
Йосипа Кобзона позбавлено звання Почесного громадянина Слов'янська
Скасовано рішення про присвоєння Йосипу Кобзону звання почесного громадянина Слов'янська.
news-image

Співака й депутата Держдуми РФ Йосипа Кобзона позбавили звання Почесного громадянина Слов'янська Донецької області, яке він носив із 1999 року. Рішення про це було прийняте під час сесії міської ради 26 липня, передає Новости Донбасса, повідомляє «Є!»

"За" проголосували 23 депутати, двоє не брали участь у голосуванні.

У пояснювальній записці говориться, що ініціатива позбавити Кобзона звання Почесного громадянина надійшла від місцевих громадських організацій.  

Нагадаємо, що скасувати присвоєння звання Почесного громадянина Кобзону вперше було запропоновано після звільнення міста від ДНР влітку 2014 року.  У 2015 році депутати Слов'янська відмовилися розглядати це питання.

У березні 2017 року спеціально створена комісія направила ряд документів до прокуратури й СБУ для отримання рекомендацій про звання Кобзона.  

Як заявляють у міській раді Слов'янська, рішення позбавити Кобзона звання члени комісії прийняли одноголосно.   У проекті рішення міської ради та пояснювальній записці комісії не вказуються причини скасування рішення про присвоєння Кобзону звання Почесного громадянина Слов'янська.  

Відомо, що Йосип Кобзон неодноразово відвідував ЛДНР і давав концерти в Донецьку і Луганську. Також говорив про підтримку сепаратистів.   Співак отримував нагороди як від сепаратистів, так і від президента Росії Володимира Путіна.   Міністерство культури України внесло артиста до списку осіб, які загрожують національній безпеці країни. Кобзону заборонений в'їзд на територію України, країн ЄС та США.

Читайте також: СБУ видворила з України російську журналістку