Події
3 серпня 2017
У США на найвищому рівні відбувається палка дискусія щодо озброєння України, – джерела CNN
Схвалення плану озброєння України може дуже вдарити по Москві за часів охолоджених відносин між США та Росією.
news-image

Пентагон та Держдепартамент США направили до Білого дому для схвалення план надання Україні летальної зброї, пише «Є!» з посиланням на 24 канал.

Схвалення плану озброєння України може дуже вдарити по Москві за часів охолоджених відносин між США та Росією, передають журналісти CNN.

Прес-секретар Пентагону Мішель Балданза прокоментувала для телеканалу, що "хоч Сполучені Штати не надали Україні оборонної зброї, проте і не виключали можливості зробити це".

Балданза додала, що Пентагон "не збирається коментувати те, що може бути чи не бути частиною внутрішньої політичної дискусії", йдеться далі.

Проте один високопоставлений американський чиновник стверджує, що у США на вищих рівнях все ж активно дискутують щодо можливої передачі зброї в Україну, зауважує ресурс.

За словами неназваного джерела, дебати щодо надання військової допомоги Україні охоплюють безліч питань, зокрема головні серед них:

- які види зброї будуть надані?
- чи буде вона призначена лише для прикордонників, чи і для регулярної армії?
- це продаж зброї або "подарунок"?
- яким буде рівень підготовки військ, що отримають зброю?
- як зброя буде утримуватися?

Генерал ВПС США ще в липні заявив, що підтримує надання Україні летальної зброїдля боротьби з російською агресією, нагадує CNN.

Це буде не просто військова допомога. Це одночасно і окреслення політики щодо того, чи надамо ми українському уряду "інструменти", які їм потрібні для захисту від дій Росії на Донбасі, – сказав Сельва.

Читайте також:Надання зброї Україні не розглядається, -  Держдеп США