Події
3 серпня 2017
На День Незалежності в Україні очікується наступна хакерська атака, - кіберполіція
Навіть після останньої кібератаки лише 10% підприємств як державних, так і приватних, зреагували. Всі інші не вжили жодних безпекових заходів.
news-image

В Україні на День Незалежності 24 серпня очікується кібератака. Про це сказав начальник департаменту кіберполіції Сергій Демедюк в інтерв'ю виданню "Главком", пише «Є!».

У відповідь на питання, коли можлива наступна кібератака в Україні, він сказав: 

"Ми попереджаємо, що це буде 24-го серпня, на День Незалежності. Ми бачимо, що такі атаки відбуваються напередодні або в день якихось великих свят для України".

За його словами, у шкідливому програмному забезпеченні M.E.Doc було багато елементів, які до цього часу не активовано.

"Ми ще не знаємо у повній мірі, які властивості має вірус. У нас лише близько 1,3 тис. офіційних заяв, де розпочато кримінальні провадження. Ми повинні враховувати: якщо злочинці знищили такий важливий для них канал отримання інформації, вони залишили резерви. Дуже потужні резерви", - пояснив голова департаменту кіберполіції.

Він підкреслив, що навіть після останньої кібератаки лише 10% підприємств як державних, так і приватних, зреагували. Всі інші не вжили жодних безпекових заходів.

Кіберполіція виявила, що наразі в поправках до коду вірусу знайшли інструкції російською мовою, це дає можливість припустити, що хакери російськомовні.

"Я казав тільки про російськомовних, я не казав про Російську Федерацію. Основна із версій – це втручання спецслужб РФ, але я поки цього не стверджую", - зазначив Демедюк.

Він зазначив, що в Україні є дуже багато фахових спеціалістів щодо адміністрування мереж, а от спеціалістів щодо кіберзахисту і відбиття кіберзагроз взагалі немає.

Нагадаємо, 27 червня українські компанії і держустанови потрапили під масовану кібератаку. Тисячі комп'ютерів вразив вірус mbr locker 256, який на моніторі іменує себе Petya. Він блокує доступ до файлів на комп'ютері, шифрує їх і вимагає викуп у розмірі 300 дол. на адресу Bitcoin-гаманця за їх розшифровку. Проявляється тільки на комп'ютерах на платформі Windows.