новини

У Кабміні оцінили загрозу навчань Росії на кордоні з Білоруссю

Військові навчання армії РФ.

Теоретично російські війська, що братимуть участь у навчаннях на території Білорусі нестимуть для України певну загрозу, але насправді Кремль переслідує зовсім іншу мету.

Таку заяву зробив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак, передає "Політека", передає «Є!».

Спочатку дещо з оточуючого світу. У Балтійське море зайшла ескадра НАТО, яка там перебуватиме під час навчань. У балтійських державах розгорнуто додаткові частини армії Сполучених Штатів Америки, в тому числі авіаційна підтримка. В Польщі, як ми знаємо, розташовано додаткові збройні сили НАТО, в першу чергу, США. Під час проведення навчань в Білорусі в Україні проходитимуть спільні з НАТО навчання, в яких візьмуть участь декілька тисяч військовослужбовців Сполучених Штатів Америки чи інших країн НАТО, – наголошує чиновник.

За його словами, від 3 до 15 тисяч військовослужбовців РФ, які братимуть участь у цих навчаннях теоретично нестимуть загрозу, але, як він наголошує, це, перш за все, є спробою Кремля пограти на нервах.

Розуміючи, що в наступному році вони підуть, росіянам треба якимось чином дестабілізувати ситуацію в Україні. Довести, що Україна як держава не має права на існування. Тому вони, можливо, спробують загострення, саме загострення, а не широкомасштабне вторгнення на сході України, на лінії розмежування. Варіант – можливий. Наскільки мені відомо, і розвідка, і Генеральний штаб, і військове командування в курсі цього та готовими, – додає політик.

Заступник міністра прокоментував і ймовірне розкачування ситуації всередині країни.

Теоретично, така загроза є. Але сказати, що вона – настільки велика, я би не сказав. Крім того, нинішня опозиція, яка може цьому неабияк посприяти, – це така опозиція невдах. Тому мета Кремля – створити напруження, причім не лише на нашому кордоні, а й взагалі в "європейському театрі" . Хоча Європа не дуже переживає. Наскільки я розумію за цими навчаннями вже зараз, ще коли вони не розпочалися, за Білоруссю дивляться всі, хто повинен дивитися, і готуються всі, хто повинен готуватися, – підсумовує Гримчак.

 

16 серпня 2017, 03:00

 

Loading...

До теми

Авторизація