новини

Міноборони Польщі: Нинішня загроза з боку Росії вимагає рішучої відповіді

Міністр Антоні Мацєревич вважає, що Москва не поважає міжнародне право і застосовує силу для поділу територій.

Міністр національної оборони Польщі Антоні Мацєревич заявив, що нинішня загроза з боку Росії вимагає рішучої відповіді. Про це він сказав в інтерв'ю Польському радіо з нагоди Дня Війська Польського, передає «Є!»

«Існує приказка, що Росія ніколи не була настільки сильною, наскільки говорить сама про себе, і не була такою слабкою, як би хотіли ті, хто за нею спостерігає», - зазначив польський міністр.

Глава оборонного відомства підкреслив, що напруженість в регіоні зростає з моменту вторгнення Росії в Грузію в 2008 році. За його словами, світ все більше переконується в тому, що «Москва не поважає норм міжнародного права і, як правило, застосовує силу для поділу територій».

«Тільки рішучість і сила може зупинити посилення російської агресії», - сказав Антоні Мацєревич.

Він додав, що тому прийняті на саміті НАТО в Варшаві рішення про зміцнення східного флангу Альянсу були дуже важливими.

Очільник оборонного відомства прокоментував також свої керівні принципи.

«Я прийшов на службу з усвідомленням, що, по-перше, треба зробити все, аби армія була сильною […], по-друге, що в державному інтересі Польщі – союз зі США, по-третє, що незалежна Україна є важливою гарантією безпеки Польщі, відокремлюючи нас понад тисячею кілометрів іншої держави, яка мужньо бореться за свою незалежність, від російської загрози. Хто не розуміє цих простих фактів, той або нерозумний, або діє на шкоду Польщі», - додав міністр національної оборони Польщі.
«Без польських підрозділів не існує східного флангу НАТО, що ґрунтується на силі наших солдатів. Вони - гідні спадкоємці військових періоду 1920 року», - сказав міністр Мацєревич, вітаючи у вівторок, 15 серпня, польських солдатів з Днем Війська Польського.
«Святкуємо річницю найбільшої перемоги поляків у тисячолітній історії. Нині солдати мають право на почуття гордості, добре виконаного обов’язку та очікування, що їхні зусилля будуть високо оцінені», - додав він.

Очільник оборонного відомства нагадав, що 14 серпня він присвоїв 780 нових військових звань.

«Армія насправді змінилася і заслужила на те, аби бачити у ній рівного партнера для наших американських, британських, французьких, німецьких, латвійських та українських союзників […]. Наші солдати нині – кращі з кращих», - наголосив Антоні Мацєревич.
«Можемо гордитися військом, солдатами, тими, хто становить основу захисту східного флангу НАТО – це наше найважливіше завдання у контексті безпеки Європи та Альянсу», - ствердив глава Міністерства оборони Польщі.
Читайте також: Новий флагманський авіаносець флоту Британії прибув до порту приписки (фото)

16 серпня 2017, 16:40

 

Loading...

До теми

Авторизація