«Сторожова застава»: чому варто сходити на перше українське фентезі (фото, відео)
Акторська гра, костюми та локації, саундтрек, висока якість VFХ, жартівливі моменти, наприклад, «якщо стріла в лоб, то стріла в лоб» неодмінно вразять глядачів.
news-image

Фільм зняв український режисер Юрій Ковальов за мотивами однойменної книги дитячого українського письменника Володимира Рутківського. Фантастична повість була написана ще в 90-х, але екранізували її лише зараз, пише «Є!» з посиланням на Еспресо.

Юрій Прилипко про VFХ у фільмі: 

«Це найскладніший технологічний проект створений на даний момент в Україні. 688 VFX шотів. Всього у фільмі 1727 шотів. Тобто близько 40% фільму в тому чи іншому вигляді створювалися з використанням візуальних ефектів. Найскладнішим для кожного з нас було правильно донести команді свою точку зору. Адже у всіх настільки різне сприйняття. Тому я щасливий, що після такого складного проекту ми, як і раніше, можемо щиро посміхатися, дивлячись один одному в очі».

“Сторожова застава” - це дебютна повнометражна робота режисера. Ковальов разом з київським дитячим письменником Сашком Дерманським та маріупольським кіносценаристом Ярославом Войцешеком адаптували книгу під фільм. Сценарій довелось переробляти тричі, аби він подобався усім членам команди.

Картина розповідає про сучасного школяра Вітька, який через загадковий портал часу потрапляє у минуле — на тисячу років назад. Там він рятується від смертельних небезпек, зустрічає нових друзів та вступає в битву з міфічними істотами.

Хлопчик опинився в середньовічній Київській Русі, в 1120 році. Там він зустрів легендарних богатирів Добриню, Іллю та Олешко, з якими хлопчик битиметься проти половців і величезного кам’яного монстра.

Вони повинні боротися проти армії половців, які хочуть перемогти за будь-яку ціну. Для цього вони використовують не тільки всю доступну їм зброю, а й чорну магію. Половці полюють на Віктора, який за легендами має відкрити силу могутнього артефакту.

Головні ролі у фільмі зіграли Даниїл Каменський та Єва Кошова. Для молодих акторів це їх перші ролі у кіно.

Данило Каменських народився у Полтаві та був учасником популярного проекту "Супермодель по-українськи". Навесні цього року хлопець потрапив в ДТП і деякий час був в комі, але зараз життю Данила нічого не загрожує.

Єва Кошова з Сумської області і їй всього 15 років.

"Робота з дітьми та підлітками - це завжди виклик. Непросто з ними, оскільки у нас немає повноцінної акторської школи для них. Це накладає відбиток на роботу на майданчику. Коли була можливість, ми опрацьовували сцени заздалегідь, але це не завжди полегшувало ситуацію ", - розповів Юрій Ковальов одному із українських телеканалів.

У фільмі також знявся український музикант Олег "Фагот" Михайлюта. За словами режисера, це своєрідна данина його популярності. Сценаристи навіть написали під Фагота окрему роль, намагались зрозуміти його манеру поведінки та характер.

Для постановки усіх трюків команда найняла професійних каскадерів. Частина із них знімались у блокбастері “300 спартанців”.

Фільм "Сторожова застава" став переможцем 5 конкурсу Держкіно. Загальний кошторис стрічки складає 40,3 млн гривень, з них 18,1 млн дала держава.

Зйомки фільму почались у листопаді 2015 року і відбувались в Карпатах на скелях Довбуша. Також в Коростишівському кар'єрі, Тетерівському коші, в Бучі, а також на студії Film.ua.

На знімальному майданчику декоратори побудували масштабні конструкції самої Сторожової вежі, де спеціально облаштували ціле село і поселили на час зйомок свійських тварин.

Художник з костюмів Антоніна Белінська розповіла, що на розробку ескізів їй знадобилось півтора місяці. Спочатку команда вивчала історичні джерела, провдила консультації з істориками і реконструкторами. І вже наприкінці художники почали створювати костюми.

Право на показ фільму вже купило кілька країн. У лютому 2015 року на Європейському кіноринку Берлінського міжнародного кінофестивалю права на прокат фільму купила Францію. У березні 2016 фільм "Сторожова застава" був проданий дистриб'юторам на територію Індії, В'єтнаму і Малайзії.

"Сторожова застава" ще до прем'єри стала досить популярною. Офіційний трейлер фільму в YouTube подивилось 1,2 мільйони людей. Також герої фільму будуть зображені на поштовій марці, яку "Укрпошта" випустила спеціально до прем’єри фільму. 

Читайте також:Укрпошта вводить в обіг поштову марку із зображенням героїв «Сторожової Застави» (фото)